Ponponlu Bebek Hırkası Örneği Yapımı

Ponponlu Bebek Hırkası Örneği Yapımı
Ponponlu Bebek Hırkası Örneği Yapımı

Şeker mi şeker bir bebek hırkası modeli öğrenmek istiyorsanız bu video tam size göre diyebilirim. Kolay ve zevkli bir yapılışı olan ponponlu bebek hırkası örneğinin nasıl örüldüğü anlatılmıştır. Çocuklar için örülecek olan hırka, yelek ve süveterlerin yapımında kullanılabilir. Renk renk tomurcuklardan oluşan bir örgü modelidir.

Ponponlu bebek hırka modeli düz örülmektedir. Yedi arada bir tomurcuklu motiflerden yerleştirilmiştir. Şişe örülen örgü modelleri kategorisindedir.

Ponponlu Bebek Hırkası Örneği
Ponponlu Bebek Hırkası Örneği

Bebe yünü ile örülmüş bir bebek örgü örneğidir. 4 numara da şiş kullanılmıştır. Bu örgü motifi hem şiş hem de tığla çalışıldığı için 2 numara da tığ kullanılmıştır. İp rengi olarak da zemin için beyaz renk, ponponlar için de birden fazla renk tercihinde bulunulmuştur.

Ponponlu bebek hırka örneğinin zemini şişle düz örüldükten sonra ponpon kısımlarına gelindiğinde tığa geçilmiştir. Şişten ilmek çıkartılıp renkli iple bu boştaki ilmeğe ponpon çalışması yapılmıştır. Ponponlar, 3 zincir ve tığla iki defa alınarak toplamda 5 defa tırabzan yapılarak örülmüşlerdir. Toplama işlemi sonunda şişe geçirilerek bir sonraki ponpon motifine kadar şişle düz örgüye devam edilmiştir.

Görüldüğü gibi yapımı çok kolay bir bebek hırka modelidir. Ayrıntılı yapılışına aşağıdaki anlatımlı videosundan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/gVCO80J3Qv4

Ponpon Motifli Kolay Bebek Hırka Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı