Plastik Tabaktan Duvar Süsü Yapımı

Plastik Tabaktan Duvar Saati
Plastik Tabaktan Duvar Saati

Çoğu zaman bulaşık derdi yaşamamak için tercih ettiğimiz plastik tabakları; kullandıktan sonra çöpe atıyoruz. Oysaki çöpe attığımız bu tabakları, duvar süsü olarak değerlendirebilmemiz işten bile değil! Oldukça pratik yöntemleri izleyerek plastik tabaklardan muhteşem duvar süsleri yaratabilir; bu süsleri çocuk ya da genç odalarımızda kullanabiliriz. Hatta plastik tabaklardan duvar saati bile dizayn edebilir, evlerimizin mutfak ya da oturma odası duvarlarına bu duvar süslerine yerleştirebiliriz. Plastik tabaklardan nasıl şekiller çıkaracağınız ve neler üretebileceğiniz ise tamamen sizin hayal gücüne kalıyor! Bizler; plastik tabaktan yapılan ve en çok beğenilen duvar süslerini sizlerle paylaşarak, evlerinizde değerlendirebileceğiniz dekoratif parçaları sizlerin zevkine sunuyoruz.

Plastik Tabaktan Duvar Saati Yapımı

Plastik Tabaktan Duvar Saati

Malzemeler: 1 adet akrep ve yelkovan mekanizması, Plastik tabak, Renkli ince karton, Renkli kalem boya.

Yapılışı: Plastik tabaklarınızın rengi ne olursa olsun; plastik tabaklarınızı bir saat olarak kullanmaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şey; plastik tabaklara yapıştıracağınız kare kartonlara 1 den 12 ye kadar rakamlar çizmek. Bu rakamları kartonların üzerine yazabilir(kare şeklinde kestiğiniz); rakamları dilediğiniz renkteki boya ile boyayabilir, isterseniz her rakam için farklı renkleri tercih edebilirsiniz. Geriye uygun bir delgeç ile plastik tabağı tam da orta kısmından delmek ve akrep ve yelkovan mekanizmasını buraya yerleştirmek kalıyor. Ardından saatinizi istediğiniz duvara, duvar yapıştırıcı ile monte edebilirsiniz.

Plastik Tabaktan Balık Şeklinde Duvar Süsü Yapımı

Malzemeler: Makas, Plastik tabak, Renkli Kalem Boya.

Yapılışı: Turuncu, mavi ya da pembe… Plastik tabağınız hangi renk olursa olsun, dakikalar içerisinde eğlenceli ve sevimli balık şekilleri tasarlayabilirsiniz. Öncelikle plastik tabağın belirli bir kısmını V şeklinde makas ve cetvel yardımı ile keserek, balığın ağız kısmını oluşturabilirsiniz. Ardından balığın göz kısmını, renkli kalem boya ile oluşturabilir; kuyruk kısmını da V şeklinde kestiğiniz ve bir kenara ayırdığınız plastik tabaktan hazırlayabilirsiniz.

Plastik tabaklarla tıpkı balık şekli oluşturduğunuz gibi tavşan vb. diğer hayvan motiflerini de yaratabilirsiniz. Özellikle çocuklarınızın çok beğeneceği plastik tabaklar, çocuk odalarının daha da eğlenceli olmasına ortam hazırlayacak ve zamanla hem siz hem de çocuklarınız için keyifli bir hobi haline gelecek!

Plastik Tabaktan Balık Şeklinde Duvar Süsü
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı