Plastik Şişeden Saklama Kabı Yapımı

plastik saklama kabı geri dönüşüm projesi
plastik saklama kabı geri dönüşüm projesi

Geleceği daha iyi ve güzel kılmak adına, başarılı uygulamalar yaparak, eski ya da atılacak olan ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde hem çöpe gidecek ürünlerden verim alır, hem de faydalı bir ürün elde edebilirsiniz. Bu tarz verimi çalışmalar sayesinde, evleriniz için de kullanışlı ve özel ürünleri, ekonomik olarak yapabilirsiniz. Bu projemizde de sizlere plastik saklama kabı yapmayı göstereceğiz. Resimli anlatımlar ile başarılı bir şekilde yapacağınız bu proje, sizlerin de randıman alabileceği, maliyeti düşük, aynı zamanda başarılı bir uygulama olacaktır. Etkileyici ve farklı bir şekilde karşımıza çıkan bu tarz uygulamalar, zaman geçirmek amacı ile de yapılabilir. Bu şekilde üretkenliğinizi arttırır, harika sonuçlar elde edersiniz.

İşlem için gerekli olan malzemelerimize gelin birlikte göz atalım.

plastik saklama kabı yapımı

Yukarıda resimde gördüğünüz şekilde süt ya da meyve suyu şişesi ile bu projeyi yürüteceğiz. Bu şekilde güzel ve içine bir şeyler koyabileceğiniz harika bir saklama kabınız olacak. Makas, bir kalem, iğne iplik, düğme, lastik ise diğer gerekli olan malzemeler içinde. Görüldüğü gibi plastik saklama kabı yapımı için evinizde bulunan malzemelerden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz ve ekonomik bir işlem yapabilirsiniz.

plastik saklama kabı resimli anlatım

Resimde görüldüğü şekilde pet şişenin, tutma yerini bir kalem yardımı ile çizerek ayırmanız gerekiyor. Şekle uyarak kesim yapın ve 2.resimde ki gibi bir parça elde edin.

Üçüncü adımda alt kısımda ki kısa olan alanın ortasına, saklama kabımızı kapatmamıza yardımcı olacak düğmemizi dikelim.

plastik saklama kabı nasıl yapılır

Şimdi ip ya da lastiğimiz ile bu düğmeyi birleştirecek mekanizmayı oluşturalım. Resimde de görüldüğü şekilde içine bir şey koyduğunuzda rahatlıkla bunu dökülmemesi ve hava almaması için kapatabilirsiniz.

Özellikle beslenmeler için ideal olan şeyleri koyabileceğimiz gibi, farklı materyalleri derlemek adına da bu tip bir plastik saklama kabı sizlerin de işine yarayacaktır.

plastik saklama kabı yapım aşamaları

Yapımı oldukça basit, maliyetsiz olan bu kap, orada burada duran makyaj ya da dikiş malzemelerini, takılarınızı ve daha farklı şeyleri muhafaza etmek adına oldukça kullanışlı olacaktır.

plastik saklama kabı geri dönüşüm projesi

Farklı şekillerde üzerine kağıt ile kaplayarak, ya da renkli boyamalar yaparak sizler de özellikli bir hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı