Plastik Kola Şişesinden Kuş Yuvası Yapımı

kola şişesinden kuş yuvası
kola şişesinden kuş yuvası

Evinizde bulunan A’dan Z’ye her türlü ürünü değerlendirebileceğinizi ve ortaya çok farklı, birbirinden güzel sonuçlar çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Evinize, bahçenize, balkonunuza veya odanıza şık bir görünüm kazandırmak, evinizin havasını değiştirmek adına kendin yap projelerinden dilediğinizi seçerek hem günlük hayatta yaşamış olduğunuz stresi boşaltabilir hem de yararınıza farklı şekiller ortaya çıkartabilirsiniz. Kendin yap projeleri altında evinizde yapabileceğiniz, evinizin her köşesinde veya dış mekanlarda kullanabileceğiniz gayet şık ve dekoratif bir kuş yuvası yapımına ne dersiniz? Hem de evinizde ki plastik kola şişelerini kullanarak yapacaksınız. Bu sayede hem dışarıda bulunan kuşların ev sahibi olmalarına yardımcı olabilir yem, su vs. ekleyerek konaklamalarını sağlayabilir hem de evinizde ki kuşunuzun farklı ortamlara girdiği süreçte tüneyebileceği birçok yerinin olmasına yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle plastik kola şişesinden kuş yuvası yapımı için gerekli malzemeleri tedarik edelim daha sonrasında da kuş yuvasının yapımına başlayalım.

Malzemeler: Plastik kola şişesi, Delici alet, Sprey boya, Bıçak, İp, Düğme, Renkli kalemler,

Yapılışı:

Yaklaşık 2,5- 3 litre büyüklüğündeki kola şişesini ağız kısmının biraz altında olacak şekilde bıçak yardımı ile simetrik bir şekilde dikkatli olarak kesmeye özen gösterelim. Daha sonra alt kısmının orta kısmını yaklaşık orta büyüklükte bir kuşun tüneyebileceği ve rahatlıkla girebileceği bir şekilde keselim. Kesmiş olduğumuz orta kısmının ağız bölgesinin yan kısımlarına birer delik açalım. İlk kestiğimiz parça ile diğer parçayı renkli sprey boyalar yardımı ile boyayalım. Dilerseniz kapak kısmının olduğu şeffaf bölgeye sprey boyayı boyadıktan sonra farklı ve şık bir görünüş sağlaması açısından çiçek resimleri vs. çizebilirsiniz. Üst kısımda yer alan kapağı ortadan delin. Orta kısımda açmış olduğunuz deliklerden ipleri geçirerek üst kısım ile birleştirin ve ipi kapağın orta kısmından geçirin. Kapağı kapattıktan sonra ipi yeterli uzunluğa ulaştırarak bağlayabilirsiniz. Kapak kısmının olduğu kısma düğme yardımı ile şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Artık kuşlar için hazırlamış olduğunuz plastik kuş yuvası yapımınız kullanıma hazırdır.

plastik kola şişesinden kuş yuvası
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı