Plastik Kaşıklardan Duvar Aynası Yapımı

Plastik Kaşıklardan Duvar Aynası
Plastik Kaşıklardan Duvar Aynası

Günlük süreçte evinizde, piknikte veya iş yerinizde kullanmış olduğunuz plastik kaşıklardan bir ayna meydana getirebileceğiniz hiç aklınıza geldi mi? Evinizin havasını değiştirmek, evinizi renklendirmek adına renkli kaşıklardan ayna yaparak evinizin en güzel köşesine asmak bence çok iyi bir fikir. Ev dekorasyonunuzun tamamlanmasına yardımcı olacak olan ve duvarlarınıza canlılık katacak plastik kaşık duvar aynası yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapılışını sizinle paylaşacağım.

Malzemeler:

  • Makas
  • Donut şeklinde kesilmiş mukavva
  • Baş kısmı koparılmış plastik kaşıklar
  • Slikon
  • Yuvarlak ayna
  • Renkli sprey boya

Yapılışı:

İlk önce almış olduğunuz mukavvayı aynanızın boyutuna göre kesiniz. Aynanın boyutuna göre kestikten sonra mukavvanın tam ortasından bir yuvarlak açın. Sapından ayrılmış baş kısmı mevcut olan plastik kaşıklarınızı bir kenarda renkli sprey boya ile boyayınız. Daha sonra silikonu yuvarlak açılmış olan mukavvanın yüzeyine ince bir şerit biçiminde dikkatli bir şekilde sürün. Sprey boya ile boyamış olduğunuz kaşıklarınızı mukavva üzerine çiçek şeklini andıracak şekilde sıralı olarak aynı yöne bakacak şekillerde yapıştırın. Kaşıkları mukavvanın üzerine yapıştırırken yapmanız gereken tek şey silikonu kaşıkların boyalı yüzüne sürmemeye dikkat etmek olacaktır. Bu sayede daha pürüzsüz, şık ve dekoratif bir görüntü elde edersiniz. Kaşıkları çiçek gibi sıraladıktan sonra kurumasını bekleyiniz. Kurumuş olan kaşıkların yüzeyini artık dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Sprey boyanızı kullanarak düzgün bir görüntü oluşturduktan sonra mukavvanın ortasına ayna için ayırmış olduğunuz bölgeye aynanızı kaşıklara zarar vermeyecek bir şekilde yerleştiriniz. Aynayı mukavvanın ortasındaki deliğe düşmeyecek şekilde sabitledikten sonra artık dekoratif aynanız kullanıma hazır hale gelmiş durumdadır. Salonunuzun baş köşesine, yeterli yüksekliğe astığınız takdirde uzun süre aynanızı kullanabilirsiniz. Plastik kaşık sayısını dilediğiniz sayıda azaltıp- çoğaltarak küçüklük- büyüklük orantısını kullanacağınız yere göre ayarlayabilirsiniz. Daha çok küçük mekanlar için tercih edilen bu tür süslemeler genellikle ortama aydınlık ve derinlik sağlaması açısından kullanılmaktadır. Siz de bu fikri kullanarak yaşam sürdürdüğünüz alanlara farklı şekil ve renkler kullanarak kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı