Ana sayfa Geri Dönüşüm Plastik Geri Dönüş Projesi

Plastik Geri Dönüş Projesi

69
0
PAYLAŞ
plastik geri dönüş projesi
plastik geri dönüş projesi

Hayatımızı yaşarken ne çok malzeme kullanıyor ve tüketiyoruz. Elbette ki dikkatli olsak da, yinede bazı ürünlerin kullanımı farklı şekillerde olabiliyor. Özellikle plastik ürünleri çöpe ne kadar az atarsak o kadar iyi. Doğada erime ve kaybolma oranı en düşük olan bu atıklar, gelecek için de ciddi zararlılar. Çocuklarımızın daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi adına, bu tarz ürünleri geri dönüşüm projeleri ile değerlendirmek en doğrusu olacaktır.

Sizlere sunduğumuz farklı projeler içinde bu tarz örnekleri de bulabilirsiniz. Bu yazımız ise plastik geri dönüşüm olayına başka bir keyif katacak şekilde. Kendin yap projeleri atıl durumdaki ürünleri, kullanılabilir bir şekle sokarak, etkin bir biçimde sonuçların alınmasını sağlar. Bu neden ile bu projemizde bunlara harika bir örnek olacak.

atık plastikten sepet yapımı

Hepimizin gün içinde eline geçen plastik tabaklar ya da bardaklar bu proje için gerçek anlamda uygunlar. İşlem için bu ürünlere ve jüt olarak tabir ettiğimiz ipe ihtiyacımız var. Tüm bunlar ile harika bir plastik geri dönüşüm projesi yapabileceğimizi sizler de göreceksiniz.

İşlem için kabınızı eşit mesafelerde olacak şekilde 8-9 dilme keselim. Bu işlemi ağız kısmından dibe doğru yapalım ve dip bölüme 2-3 cm kala bırakalım. Yani taban kısmında bütünlük korunacak.

plastik geri dönüşüm sepet nasıl yapılır

Jüt ipimizi kestiğimiz dilimlerin arasından, sepet örer gibi alttan ve üstten geçirelim ve sıkıştıralım. Uç kısma geldiğinizde tutkal yardımı ile ipi en uygun şekilde yapıştıralım.

plastik geri dönüşüm sepet yapımı

Sepetinizin alt bölümünü kapatmak adına bir kurdele yardımı alabilirsiniz. Doğru bir biçimde bunları yaptıktan sonra işlem sonuna gelmeye başlayacaksınız.

plastik geri dönüş uygulamaları

Bu özel plastik geri dönüşüm ürünü farklı alanlarda ve şekillerde sizler de kullanabilirsiniz. Etkileyici bir görüntüye sahip olacak olan bu otantik ürün, içine bir şeyler koymak için de idealdir.

plastik geri dönüş resimli anlatımlar

Şık bir görünüm elde edecek, farklı bir organizer olarak da kullanabileceksiniz. Dayanıklı da olan bu ürün, evinizin baş kölesinde de harika duracaktır.

plastik geri dönüş projeleri

Özel renkler ilde çalışmalar yaparak, inanılmaz hediye kapları da bu şekilde oluşturmanız mümkün olacaktır.

plastik geri dönüş projesi

Değişik şekillerde kullanacağınız bu dekoratif parça, çöpe atacağınız bir plastiğin yeniden doğuşunu da simgeleyecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here