Plastik Çatal ve Kaşıklarla Saat Yapımı

Plastik Çatal ve Kaşıklardan Saat Nasıl Yapılır
Plastik Çatal ve Kaşıklardan Saat Nasıl Yapılır

Evinizde bozulan saatler var ise bunu muhteşem bir mutfak saatine dönüştürebilirsiniz. Kendin yap projelerinin devamı m-visible.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sitede yer alan projeler size ilham verecek, sizlerde neler yapabileceğinizi görmüş olacaksınız. Az malzeme ile oldukça kullanışlı birçok dekoratif fikir ürünleri üreteceksiniz.

Plastik çatal ve Kaşılardan Saat Nasıl Yapılır?

Malzemeler: saat, yapıştırıcı, sprey boya, karton

İşe eskiyen saatinizin akrep ve yelkovanını çıkararak başlayınız. Daha sonra kartonu saatin ebatına göre kesiniz. Kesmiş olduğunuz kartonun ortasından delik açarak saate yapıştırınız. Bu işlemden sonra saati ters çevirerek isterseniz her rakam için bir plastik kaşık ve çatal yapıştırabilirsiniz. Ya da 3, 6, 9 ve 12 rakamlarını çatalla diğer rakamların denk geldiği yere de kaşık yapıştırınız. Yapıştırıcıyı oldukça güçlü seçmelisiniz ki uzun süre duvarınızda asılı kalacak saatinizin rakamları düşmemiş olsun. Yapıştırma işlemi bittiğinde saatin ön yüzünü çeviriniz. Artık boyamaya hazır bir saatiniz var. Dilediğiniz renk boyayla boyayabilirsiniz. Boyanızın mutfağınızın genel havasına uyumlu olacak bir boya tercihi yapmanız en iyi olacaktır. Boya kuruduktan sonra akrep ve yelkovanı takarak duvarınıza asınız. Böylelikle evde plastik çatal ve kaşıklardan saat yapmış olacaksınız. Hem eskiyen plastik kaşık ve çatallarınızı atmayıp çevre kirliliğini önlemiş olacaksınız hem de oldukça şık bir mutfak duvar saatine sahip olacaksınız.

Boş vakitlerinizi keyifli uğraşlara ayırarak evde hobi vaktine dönüştürerek oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Artık sizde hiçbir şeyinizi atmayacak ve fikirler geliştirerek kendiniz birçok proje üretebileceksiniz. Fikirleriniz ve hayallerinizle süsleyerek üreteceğiniz kendin yap tasarımları ile evinize farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Plastik Çatal ve Kaşıklarla Saat
Plastik Çatal ve Kaşıklarla Saat Yapımı
Plastik Çataldan Saat Yapımı
Plastik Kaşıklardan Saat Yapımı
Plastik Kaşık ve Çatallarla Saat
Plastik Kaşık ve Çatallarla Saat Yapımı
Plastik Çatal ve Kaşıklardan Saat Yapma Resimli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı