Plastik Borudan Yapılan Kullanışlı Eşyalar

plastik borulardan çiçeklik
plastik borulardan çiçeklik

Plastik boruların sadece birer su borusundan ibaret olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Kullanmaktan vazgeçtiğiniz ya da eski PVC plastik borularınızı evlerinizde dekorasyon amaçlı kullanabilir ve farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Üstelik plastik borularla yapabileceğiniz tasarımların hepsi de birbirinden daha kullanışlı!

Daha önce aklınıza bile gelmeyen sıra dışı tasarım fikirlerinden birkaçı şu şekilde;

Plastik borulardan çiçeklik yapımı

Malzemeler: Birkaç adet düzgün bir şekilde kesilmiş L şeklinde plastik boru, Yapıştırıcı, Boya

Yapılışı:

L şeklinde kestiğiniz boruları duvara monte ederek, içerisine yapay ya da gerçek çiçek koyabilir ve duvarlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz, plastik boruların her birini farklı renklere de boyayabilir ve duvarlarınızda daha eğlenceli bir tarz elde edebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey, birkaç adet boya, duvar yapıştırıcısı ve birkaç adet L şeklinde kesilmiş boru…

plastik borulardan çiçeklik

Pvc borulardan ayna yapımı

Malzemeler: 1 adet yuvarlak şekilde kesilmiş büyük ayna, İstediğiniz sayıda plastik boru(dekorasyona bağlı), Plastik boru sayısında küçük aynalar

Yapılışı:

Bu ilginç tasarımı gerçekleştirirken ilk olarak yapmanız gereken şey aynanın büyüklüğüne karar vermek! Ardından duvara büyük aynaya çerçeve oluşturacak şekilde plastik boruları yerleştirmeniz gerekiyor. 3 ya da 4 sıra halinde çember şeklinde plastik boruları dizebilir ve farklı bir ayna modeline sahip olabilirsiniz. Ardından plastik boruların iç kısmını da ayna ile doldurmanız ve aynaları plastik borulara yapıştırmanız gerekiyor.

pvc borulardan ayna

Plastik borular ile raf yapımı

Malzemeler: Plastik boru, Ahşap ya da plastik raf bölmeleri

Yapılışı:

Plastik borulardan raf yapmayı düşünüyorsanız; öncelikle tüm plastik boruları dikey şekilde birbirine eklemeniz ve yapıştırmanız gerekiyor. Yani kısacası plastik boruları rafın iskeleti olarak kullanmalısınız. Ardından raf bölmelerini de plastik borulardan uygun bir şekilde geçirerek, farklı şeyler için kullanabileceğiniz plastik rafınızı hazırlayabilirsiniz.

plastik borularla raf

Plastik borulardan ayakkabılık yapımı

Malzemeler: Dilediğiniz miktarda iki tarafı yuvarlak şekilde kesilmiş plastik boru, Plastik boruları yapıştırmak için slikon ve slikon makinesi

Yapılışı:

Ayakkabılarınızı koymaya yer bulamıyorsanız, endişelenmenize gerek yok! Plastik boruları duvara monte edebilir ardından birden çok plastik boruyu yan yana olacak şekilde slikonlayarak; ayakkabılık hazırlayabilirsiniz. Böylelikle hem boş duvarlarınızdan yararlanabilir, hem de ayakkabılarınızı koyabileceğiniz özel bir alan yaratabilirsiniz.

plastik borulardan ayakkabılık
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı