Plastik Bardaktan Avize Yapımı

plastik bardaktan avize
plastik bardaktan avize

Kullandığınız plastik bardaklar ile oldukça şık avizeler yapabileceğinizi söylesek, bu sizi şaşırtır mı? Genellikle kullandıktan sonra çöpe attığımız plastik bardakları değerlendirmenin birden fazla yöntemi var. Bu yöntemler içerisinde ilk sırada ise şüphesiz ki plastik bardaktan avize yapımı yer alıyor. Böylelikle avizelerinize yüksek miktarda para ödemekten de kurtulabilir ve maliyeti en aza indirgeyebilirsiniz. Plastik bardaklarla farklı şekillerde tasarlayabileceğiniz avizeleri, dilerseniz salonlarınızda dilerseniz yatak ya da çocuk odalarınızda kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuza fark katacak, sıra dışı bu fikir size cazip geldiyse, hemen aşağıda tarif ettiğimiz avize yapımını tasarlamaya koyulabilir ve avizeyi yaparken hem eğlenceli zaman geçirebilir hem de kullanışlı bir avize üretmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Üstelik birkaç temel adımı takip ederek; sıra dışı ve eşsiz avize modelinizi birkaç saat içerisinde tamamlayabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Malzemeler: 50 adet plastik bardak, Yılbaşı ağaçlarını süslemede kullanılan 50 adet ampul, Makas, Kelepçe, Delgeç ve matkap.

Yapılışı: İlk olarak tüm bardakların alt kısmından birer adet delik açmanız gerekiyor. Aynı şekilde bardağın ağız kısmından da orantılı olacak şekilde 4 adet delik açmalısınız. Delik açma işlemini tamamladıktan sonra sırada bardakları mandal ile birbirine tutturmak geliyor. (Mandallarla tutturmanız, bardakların birbirine sıkıca yapışması için etkili olacaktır). Ardından bardakları birbiriyle birleştirmeniz için gerekli olan kelepçeleri, bardakların ağız kısmında açtığımız deliklerden geçirmemiz gerekiyor. Kelepçeler; bardakların bir arada kalmasını ve dağılmamasını sağlıyor. Böylelikle avize yapımının ilk aşamasını da tamamlamış oluyoruz.

plastik bardaktan avize
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı