Ana Sayfa Geri Dönüşüm Plastik Bardakla Bahçe Işığı Yapmak

Plastik Bardakla Bahçe Işığı Yapmak

krapon kağıdı
krapon kağıdı

Bahçede ya da balkonda değerlendirebileceğiniz bir çalışma olan plastik bardakla ışık yapmak konusunda harika bir çalışma hazırlamak istedik. Bu çalışmamızda bahçenize renk katacak ve enerji katacak aydınlatma projemiz yani bahçe ışığını hemen bahsetmek istiyorum.

Aslında favorimiz olan mumlar yerine gün ışığı rengindeki ledli ışıklar ortama süper bir hava katacaktır diye umuyorum. Led ışıkların renklendirilmesi için ise birçok pratik yöntem vardır. Bu çalışma ile bahçenize kesinlikle değişik bir hava değişik bir renk gelecektir.

Malzemelerimiz: Şeffaf yapıştırıcı (uhu gibi), Şeffaf plastik bardaklar, Krapon kağıdı (istediğiniz renkte olabilir), Makas, Maket bıçağı

Hemen yapılışına geçelim ve bu güzel çalışmayı yani bahçemizi aydınlatacak o renkli ışıkları nasıl yapacağımızı anlatalım. Öncelikle bardakları yani şeffaf olan bardakları saracak büyülükte kağıtlar keserek bu kağıtları çalışmamız için oluşturalım. Kırtasiyelerde uzuca bulunabilecek krapon kağıdını tercih edebilirsiniz.

Kağıdı kesme işlemi tamamlandıysa hemen bardağın etrafına yapıştırıcı sürerek kağıdınızı düzgün şekilde bardağa yapıştırınız. Alt kısımda kalacak olan fazlalıkları resimdeki gibi makasla kesiniz. Bardağımızın ağız kısmında kalan o bir santimlik fazlalığı içe doğru yapıştırınız. En son olarak ise bardağın arka kısmına maket bıçağı kullanarak çapraz olacak şekilde kesikler yapınız.

İstenilen renklerde istenilen şekilde bardakları yaptıktan sonra küçük avizeleri led ışıklardan geçiriniz. Bu sayede en son işlemi tamamlamış olacaksınız böylelikle ışıklı bardaklarla bahçemize güzel bir renk katmış olacağız. Bahçesi olmayanlar bu çalışmayı balkonlarına uygulayabilir ve aynı güzellikte renkliliği canlılığı yine balkonlarında hissedebilirler.

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (1)

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (2)

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (3)

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (4)

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (5) plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (6) plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (7) plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (8)

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (9)

plastik-bardakla-bahce-isigi-yapmak (10)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here