Pıtırcık Lif Modeli

Pıtırcık Lif Modeli
Pıtırcık Lif Modeli

Bana oldukça farklı ve değişik gelen bir lif modelinin videolu anlatımını paylaşacağım. Pıtırcık lif modeli diye isimlendirilen bu çalışmayı kesinlikle sizlerin de beğeneceğinize eminim. Videosunda modelin küçük bir örneğinin nasıl yapıldığı sunulmuştur. Sizler de bundan yola çıkarak istediğiniz şekilde ve büyüklükte örgü lifler yapabilirsiniz.

Farklı renk kombinasyonları ile güzel sonuçlar elde edebileceğiniz pıtırcık lif modeline zincir üzerine kutucuk yapılarak başlanmıştır. Tabi sizin çekeceğiniz zincir ve üzerine öreceğiniz kutucuk çalışmayı düşündüğünüz lif kadar olmalıdır. Kutucuklar ise ikili tırabzanlarla oluşturulmuştur.

Pıtırcık Lif Modeli Yapımı
Pıtırcık Lif Modeli Yapımı

Bir sonraki sıraya ise üç kutucuğun üzerine 7 ikili tırabzan yapılarak başlanmıştır. Ardından iki kutucuk atlayıp üçüncüye girerek pıtırcık lif modeli yapımına geçilmiştir. Pıtırcık lif örneği 4 fıstıktan oluşmaktadır. Fıstıklar, 1 zincirin ardından ilmek uzatılıp, 3 defa ilmek alınıp, 3 zincir çekip dibine batmak suretiyle örülmüşlerdir. Yani pıtırcık lif motifi 4 adet üçlü fıstığın yan yana örülmesinden meydana gelmiştir. Her pıtırcık motif bitiminde de iki kutucuk atlayıp devamında yine 7 ikili tırabzanlar yapılmıştır. Yani motif araları ikili tırabzanlarla doldurulmuştur.

Diğer sıralar farklı renklerle yukarıda anlatıldığı gibi yapılmış olup bu güzel pıtırcık lif modeline ulaşılmıştır. Ayrıntılı yapılışını izlemek ve bu motifin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki videosuna mutlaka göz atmalısınız.

Tığla Pıtırcık Lif Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı