Oya Dantel Videoları

Pıtırcık Çiçekler Tığ Oyası Örneği

Pıtırcık Çiçekler Tığ Oyası Örneği
Pıtırcık Çiçekler Tığ Oyası Örneği

Bazı yazma oyaları var ki çok şirin ve çok çıtı pıtı oluyorlar. Özellikle pimpirikli oya modellerini bunlardan sayabiliriz. Bu yüzden sizlere pimpiriklerle oluşturulan yeni pıtırcık yazma kenarı örneğini sunmak istedim.

İki sıradan ibaret olan bu pıtırcıklı oya modeli çok basit bir yapılışa sahiptir. Tığ batısı üzerine işlenen ilk sıra pıtırcıkları tutacak yapraklar ve dal motiflerinden meydana gelmiştir. Son sıra olan ikinci sırada ise yaprakların birine her seferinde farklı renkte pıtırcık motifleri eklenmiştir.

Tığ İşi Pıtırcık Çiçekler Yazma Oyası Yapımı

Yeşil, mavi ve pembe renkte oya iplerinin kullanıldığı oya örneği örümcek, zincir, tırabzan ve sık iğne kullanarak yapılmıştır.

Pıtırcık Çiçekler Yazma Kenarı Modeli
Pıtırcık Çiçekler Yazma Kenarı Modeli

Yeni bir oya modeli olan pıtırcık çiçek oyası ilk sırası yeşil renkle işlenmiştir. Arada bir örümcek çekilmek kaydıyla tırabzanla yukarı çıkılarak birbirinin aynı iki çubuk yapılmıştır. Bu çubuklardan ikincisinin üstüne iki yaprak çalışılmıştır. Bunları çalışırken tırabzan haricinde sık iğne ve zincir tekniklerine başvurulmuştur.

Pıtırcıklı oyanın son sırasında ise yaprakların birinin üstüne sırası ile bir mavi ve bir de pembe renkle pıtırcık yapılmıştır. Pıtırcıklar da tırabzan arasına 5 adet zincir çekilerek oluşturulan pimpiriklerden meydana gelmiştir.

Pıtırcık Çiçekli Tığ Oyası Modeli Videolu Anlatımı

Yeni yazma oyası modelinin detaylı anlatımının yapıldığı videosu aşağıdaki gibidir. Yazma renginize uyacak renklerde çalışarak videodan bu modeli sizler de kurabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/-p6Vu-HlDlo (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı