Ana sayfa Geri Dönüşüm Pipetten Sepet Nasıl Yapılır?

Pipetten Sepet Nasıl Yapılır?

341
0
PAYLAŞ
pipetten sepet yapımı
pipetten sepet yapımı

Hepimizin evinde kullanılmayan, kullanmak istemediğiniz atıl durumda eşya ve materyaller bulunur. Bu tip ürünler için, sizler de sitemizi takip ederek, bunları yeniden geri dönüşüm projeleri ile hayatınıza katmayı deneyebilirsiniz. Etkileyici ve farklı sonuçları alacağınız, eşsiz ve güzel ürünleri yarattığınızda harika bir mutluluk da sizleri bekliyor olacak. Evinizde bulunan ya da biriktirdiğiniz pipetler ile gelin birlikte harika bir proje yapalım. Bu projemizin adı da pipetten sepet yapımı olsun. Sizler de bu tarz bir ürünü evinizde çok rahatlıkla kullanabilir, inanılmaz randıman alabilirsiniz. İşlem için ise bir sürü pipete, bir dosya kıskacına ve makasa ihtiyacınız var. Hazırsanız hemen projeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

pipetten sepet yapımı resimli anlatım

İlk olarak 4 pipeti ortalarından kıvırın. Yukarıda ki şekilde görüldüğü gibi, içlerinden geçerek, birlerine bağlantı yapın. Bu sepetimizin bir motifi gibi olacak. Bu şekilde parçalar ile pipetten sepet yapımı devam edecek. Şimdi gelin diğer açıklamalı resimlerimize bakalım.

pipetten sepet nasıl yapılır

İşlemin ikinci aşamasında gördüğünüz gibi, uzun kalan bir pipeti seçin ve aynı şekilde bir ortadan kıvrık pipeti de onun içinden geçirin. Sonra bir başka ortadan kıvrılmış pipeti alarak, hemen aynı şekilde sıkıştırma yapın. Yukarıda ki alt resimde işlemin detayını görebilirsiniz.

pipetten sepet yapılışı

Gelelim işlemin devamına. Her bir model bir birini tekrarlayarak aynı şekilde yapılmaya devam edecek. Bu şekilde istediğiniz taban ölçüsüne ulaşıncaya kadar, sizler de bu işlemi yapmaya devam edin.

pipetten sepet yapım aşamaları

Şimdi büküm yani yukarı doğru olan yan alanın yapımına başlıyoruz. Bir kağıt atacı ya da kıskacı yardımı ile resimde ki gibi, pipetleri o yöne doğru kaldırın.

pipetten sepet yapımı

Sonrasında istediğiniz kadar örmeye devam edin. İstediğiniz ölçülere geldiğinizde işlemi sonuçlandırın.

pipetten sepet resimli anlatım

Resimde de görüldüğü gibi işlem bittiğinde kalan pipetleri geri iterek kapatın.

pipetten sepet kendin yap

Sonrasında fazlalıkları makas ile kesin. İşte bu harika pipetten sepet yapımı artık sizin de bildiğiniz ve yapabileceğiniz harika bir proje oldu bile. Sizler de farklı alanlarda kullanmak adına pipetten sepetler yapabilirsiniz. Özellikle ekmek sepeti, çöp sepeti ya da ufak hafif şeylerinizi toplayacağınız bir ürün arıyorsanız, maliyeti çok düşük olarak bu ürünleri kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here