Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Pipetten Sepet Kutu Yapmak

Pipetten Sepet Kutu Yapmak

100
0
PAYLAŞ
Pipetten Sepet Kutu Yapmak
Pipetten Sepet Kutu Yapmak

Bu çalışmamızda sizlere pipet kullanarak harika bir süs eşyası yapımından söz edeceğim. Son derece basit olan pipetle sepet yapımını seveceğinizi umuyorum. Plastikten olan pipetleri örmek kaydıyla sizde son derece güzel küçük tarzda ev eşyaları yapabilirsiniz.

Bunlardan bazıları, takılar, küçük ev eşyaları, aksesuarlar, pipetle saklama kutusu, pipetle peçete kutusu, şekerlik türünde olabilir. Bu tarz küçük eşyaları yapması hem zevkli hem de son derece kolaydır. Resimli anlatımlı pipetten sepet kutu yapımını hemen anlatacağım fakat öne malzemelere geçecek olursak.

Tutacak, pipetler, makas gibi kolay malzemeleri hazırlamalısınız. Malzemeler hazırlanınca resimli galerideki birinci resimde pipetin sepet şeklini alabilmesi için ilk ilmeğinin örneği yer alıyor. Örneğe bakarak sepeti tamamlayacak kadar pipeti bir birine geçiriyoruz.

Bazı yörelerde bunlar renkli şekilde boyanarak turistik küçük sepet niteliğinde bile satılabiliyor. Ama biz evimizi güzelleştirmek adına yapacağımız bu sepet için kesinlikle fazla bir çalışma yapmayacağız. Gayet basit hareketlerle şekildeki gibi pipetleri dizerek sırasıyla işlemler yaparak kolayca pipetle sepet kutu yapımını tamamlayacağız.

İlk resimde bakıldığında birkaç pipeti belli bir boyutta keserek resimdeki gibi bir birine geçiriyoruz. Ardından tutacakla onları sabitliyoruz. Birkaç tane o şekilde yapınca zaten sepetin gövde kısmını oluşturmuş olacaksınız.

En sonunda boyama teknikleriyle kolayca boyayarak pipetten sepet kutumuzu tamamlamış olacağız. Daha sonra dilediğiniz köşede eve güzel bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz tanışlarınıza bu harika sepeti yaparak hediye bile edebilirsiniz.

pipetten-sepet-kutu-yapmak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here