Pimpirikli Yeni Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Pimpirikli Yeni Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Oldukça istek alan yeni bir tığ oyasının yapım aşamalarının anlatıldığı video ile bir model daha öğrenmiş olacaksınız. Bu videoda yapımı oldukça basit olan bir pimpirikli sıralı tığ oyası modeli anlatımı yapılmıştır.

Toplamda iki sıradan oluşan ve iki farklı rengin kullanıldığı bu tığ oya modeli oldukça hoşunuza gidecek. Model basit ama bitince de yazma kenarlarınızı güzel bir şekilde süsleyecek. Yapımı oldukça detaylı bir şekilde videosunda anlatılmış.

Pimpirikli Yeni Sıralı Tığ Oyası
Pimpirikli Yeni Sıralı Tığ Oyası

Pimpirikli sıralı oya modelinin ilk sırasına yeşil renkli bir iple başlanmıştır. Bu sırada örümceklerle başlanan bir motif kullanılmıştır. İki örümcek art arda yapıldıktan sonra tığ batısından 3 boşluk atlayarak kapatılmıştır. Daha sonrasında 10 zincir çekilmiş ve oya döndürülüp iki örümceğin ortasına kapatılmıştır. Ardından 4 zincir çekip tekrar dönülmüştür. Bu 10 zincirli yuva içine aralara 1 zincir çekip 5 tane üçlü tırabzan yapılmıştır. Tekrar 4 zincir çekip yuva içerisine sık iğne ile kapatarak toplamda 6 tane yuva elde edilmiştir. 10 zincirin kalan kısmına da 6 tane sık iğne yapılarak aşağıya tığ batısına inilmiştir.

İlk sıra aynı motiflerin tekrarı sonucunda oluşturulduktan sonra yeni sıralı tığ oyası örneğinin ikinci sırasına başlanmıştır. İlk sırada elde edilen 6 yuvanın ilkine ip sabitlenerek çalışmaya başlanmıştır. Her bir yuva içine 4 zincir çekip kapatmak dolayısıyla pimpirikler yapılmıştır. Yuvalar arasındaki geçişler sık iğne ile gerçekleştirilmiştir. Diğer yeşil motiflerin ilk yuvalarına da 2 zincir çekilerek geçiş sağlanmış ve aynı şekilde pimpirikler yapılarak sıra tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/TIzfX0EFfwM

Pimpirik Süslemeli Yeni Model Sıralı Tığ Oyası Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı