Pimpirikli Yaprak Lif Modeli

Pimpirikli Yapraklı Lif Modeli
Pimpirikli Yapraklı Lif Modeli

Farklı sabunluk örnekleri ve yapılışı ile ilgili sizlere bilgiler sunmaya çalışıyorum. Bu kez çok istek alan ve herkesçe bilinen bir lif olan pimpirikli yaprak lif modeli yapılışını inceleyeceğiz. Küçük kırmızı puf çiçekleri ile süslenmiş ve kat kat yapraklardan oluşan bu lif modelini beğeneceğinizi düşünüyorum.

Koyu pembe, yeşil ve beyaz renklerinde Ören Bayan Kristal lif ipi kullanılmış olduğunuz görüyoruz. Tığ olarak 1,3 mm 7 numara tığ tercihi yapılmıştır. Dilimler şeklinde örülüp ortaya çok şirin bir lif örneği çıkarılmıştır.

Pimpirikli Yapraklı Lif Modeli Yapımı

Üç tane yaprak yuvarlak lif şeklinde dilimli bir şekilde başlanıyor. Bu yapraklar git gel şeklinde örülüyor ve bu güzelim pimpirikli yapraklı lif örneği yapılıyor.

Pimpirikli Yapraklı Lif Yapımı
Pimpirikli Yapraklı Lif Yapımı

İlk olarak 6 zincir çekilip ilk zincire batarak bir halka ediniliyor ve içine üçgen şeklinde üçlü fıstıklar yapılarak ilerleniyor. Artırma ve eksiltmelerle puf çiçeklerin yapraklarını da araya katarak dilimli yapraklar gide gele örülüyor. En alttaki büyük yapraklar yapıldıktan sonra üzerlerinde yer alacak olan küçük yaprakların yapımına geçiliyor. Toplamda iki sağda, iki solda ve bir de ortada olacak şekilde 3 küçük yaprak örülüyor.

Pimpirikli yaprak lifin zemini bu şekilde tamamlandıktan sonra zemin üzerindeki yeşil yaprakların üzerine kırmızı çiçekler yapılıyor. Çiçekler 3 adet beşli fıstığın birlikte örülmesi ile oluşuyor. Son olarak bu dilimli şeklinde gözüken yaprakların etrafına da pimpirikler yapılıyor.

Anlatımlı Pimpirikli Yapraklı Lif Yapımı Videosu

Bu tarz pimpirik kenar süslemeli yapraklı bir banyo lifi modeli yapmak istiyorsanız aşağıda paylaştığım videosundan yararlanabilirsiniz. Pimpirikleri ve çiçekleri başka renklerde çalışarak farklı renklerde bu banyo lifini örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/hguEvQpvIW0 (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı