Oya Dantel Videoları

Pimpirikli Tek Sıra Tığ Oyası Örneği

Tek Sıra Tığ Oyası
Tek Sıra Tığ Oyası

Tek sırada kolaylıkla yapabileceğiniz yeni tığ oyası örneği yapımına bakacağız. İp koparmadan bir kerede çıkarabileceğiniz bu oyayı çok seveceksiniz. Hiç zorlanmadan işleyebileceğiniz bu yazma oyası tek sırada yapıldığı için tek renk kullanılmıştır.

Dört yuvalı ve tepesinin de pimpirikli olduğunu görmekteyiz. Ayrıca motifler arasındaki geçişlerde örümceklerle yapılmış ki bu da sıradan gibi gözüken bu örneğe ayrı bir güzellik katmıştır. Tırabzan, zincir ve sık iğnelerle güzel motifleri bulunan bir tek sıra yazma oyası modeli ortaya çıkarılmıştır.

Tek Sıra Yeni Yazma Oyası Örneği Yapılışı

Resimlerinden de görüldüğü gibi yeni model tığ oyası biri altta üçü de üstte olmak üzer 3 yuvadan oluşmuştur. Alttaki tekli yuvayı yapmak için yan yana iki adet üçlü tırabzandan oluşan iki adet çubuğun arasına 5 zincir çekilmiştir.

Tek Sıra Tığ Oyası Örneği
Tek Sıra Tığ Oyası Örneği

Üstteki yuvalar içinde alttaki gibi tırabzanlardan bir zemin oluşturulmuştur. Aradaki zincir sayısında artırmaya gidilere motif genişletilmiş ve zincirler üzerine pimpirikler yapılmıştır.

Tek sıra tığ oyası motifleri başlangıç ve bitişlerine de aynı boyutta örümcekler çekilerek işlem tamamlanmıştır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı