Pike, Havlu ve Çarşaf İçin Bademli Uç Dantel Yapımı

Yeni bademli uç dantel modeli
Yeni bademli uç dantel modeli

Pike, havlu ve çarşaf uçlarınızı süsleyen harika dantel modelleri yapılışlarını öğrenmek hep istemiştim. Bunun için bugünlerde dantel uç modelleri arayışı içerisine girdim. Sizlere bir önceki yazımda paylaştığım havlu uç danteli haricinde yeni modeller buldum. Bunlardan biri de anlatımlı videosu da bulunan bademli uç dantel örneğidir.

Özellikle bademli uç dantel modelleri biz hanımların çok beğendiği ve nasıl yapıldığını merak ettikleri modellerdendir. Bu yüzden bu kez bademli bir uç dantelinin yapılışının anlatıldığı bir video paylaşmak istedim.

Bademli uç dantel yapımı
Bademli uç dantel yapımı

Videosunda ayrıntılı yapılışı bulunan bademli uç dantel modeli Leylak markası 604 renk kodlu dantel ipi ile örülmüştür. 70 kadar zincir çekilerek yapımına başlanmıştır. Diğer uç dantellerde olduğu gibi enlemesine örülmektedir. Örme işlemine kutucuklu ekleme yerinden başlanmış ve yukarı doğru devam edilerek bademli motife kadar ilerlenmiştir. Sonra tekrar model yapa yapa aşağı kutucuklara inilip tekrar yukarı çıkılarak devam edilmiştir.

Ekleme yerleri için kutucuklu sade bir motif tercih edilmiştir. Badem motiflerinin çevresindeki pimpirikler bu uç dantel örneğini oldukça zengin göstermiştir. Yapılışında zincir, tırabzan, sık iğne tığ tekniklerine başvurulmuştur.

Çok uzun bir yapılışı olduğu için detaylı anlatımına girmek istemedim. Altta sunduğum videosundan yapılışını ayrıntılı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/4t2YlUpFxqk

Anlatımlı Bademli Uç Dantel Örneği Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı