Pike Çarşaf Havlu Ucu Modeli Yapımı

Pike Çarşaf Havlu Ucu Modeli Yapımı
Pike Çarşaf Havlu Ucu Modeli Yapımı

Sizler için harika bir pike, çarşaf ve havlu ucu modeli buldum ve anlatımlı yapılış videosunu hemen paylaşmak istedim. Kutucuklardan ve tırabzanlı dolgulardan oluşan bir modeldir. Kimi yerlerinde artırma kimi yerlerinde azaltma yapılarak bu kenar oyası ortaya çıkarılmıştır.

Örnek dantel ucu yapılışında Altınbaşak Super 60 numara dantel ipi ile 22 numara tığ kullanılmıştır.

Yeni uç dantel örneği
Yeni uç dantel örneği

Pike, çarşaf ya da havlu hangisi için yapacaksanız onun kenar uzunluğunca bu modeli örmeniz gerekmektedir. Enlemesine örülen bir uç dantel modelidir. Başlangıçta modelin yüksekliği boyutunda bir zincir çekilmiştir. Daha sonra üst kısmındaki tırabzanların yapımından başlanarak aşağıya ekleme yerine ulaşana kadar örme işlemine geçilmiştir. Böyle enlemesine ilerleyerek bu harika pike, çarşaf ve havlu uç modeli tamamlanmıştır.

Ayrıntılı anlatımı için aşağıdaki uç dantel videosu izlenmelidir. Bu videodaki sesli anlatımla modelin kurulumunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/rrg0JeUN9kA

Anlatımlı Yeni Uç Dantel Örneği Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı