Petek Örgüsüyle 1 Yaş Bebek Yeleği Yapmak

1 yaş örgü bebek yeleği yapımı
1 yaş örgü bebek yeleği yapımı

Petek örgü tekniği bütün örgü bilen bayanların sevdiği bir tekniktir. Küçük yaştaki yavrularımıza özel yapılacak örgülerde, bu şahane örgü tekniğini kullanacağız. Petek örgüsüyle 1 yaşındaki bebeklere özel yelek için işlem adımlarına geçmeden isterseniz biraz daha bilgiler verelim.  Bir yaşındaki bebeklere bazen ne örsek, o güzel şirin bebeklere bazen ne giydirsek diye kara kara düşündüğümüz olur. Aslında sitemizde yer alan çoğu bebeklere özel örgülerden farksız olmayan, 1 yaş örgü bebek yeleği yapımı da son derece basittir.

Petek Örgüsüyle 1 Yaş Bebek Yeleği Malzemeleri

Bir yaş bebek örgüsünün malzemelerine bakınca gerekli olanlar arasında nako saten marke ip ve 3, 5 numara şiş gerekecektir. Açıkçası bazı hanımlar yeniden şiş almamız mı gerek diye bazen soruyor olabilirler. Fakat elinizdeki şişe uygun iplerle de örebileceğinizi söyleyebilirim. Ama bazı hanımlar titiz olduğu için daha rahat yapabilmeleri adında üstte saydığım malzemeleri kullanarak başlamaları daha iyi olacaktır.

1 yaşındaki bebeklere özel yelek

Petek Örgüsüyle 1 Yaş Bebek Yeleği Yapılışı

Yapılış aşamasında sonbahara yakışacak güzel bir hırka için dilerseniz hemen kolları sıvayalım hanımlar. İlk olarak 7 artı 12 artı 2 artı 7 artı 2 artı 24 tekrar artı 2 artı 7 ve artı 2 artı 12 ve son olarak artı 7 yapacağız. Bunların toplamı 84 ilmek olacaktır. Gizli artırma tekniği ile yapılacaktır. Fakat bilmeyenleriniz, dolayarak artıma işlemi yapabilir sevgili hanımlar. Ön kısmı için 40, kolları için ise 49 ve arkası içinde 66 ilmek şeklinde ayıracağız. İlk önce kolları öreceğiz. Kolları ayırdıktan sonra gövdeye 4 sıra kadar düz örgü yapıp, kordon geçirmek amacıyla 4 ilmekte bir keserek dolamaya devam edeceğiz. Petek örgüsünün işlenişinde devam aşamasında, 1 kenar ilmeği, 1 kadar düz ve 3 ilmek kadar da örmeden al şeklinde sırayı tamamlayacağız hanımlar. Sonrasında ise önde üç düz ve 4. ilmeği ise uzattığımız iple birlikte örerek, 3 düz kadar daha gidecek ve 4. ilmeği de uzatılan iple birlikte öreceğiz. Daha sonra ise Arka sırayı da ters şekilde öreceğiz. Ön kısma ise baklava şeklini vermek için örneği kaydırmak usulüyle devam edeceğiz.

1 yaş örgü bebek yeleği yapımı
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı