Ana Sayfa Geri Dönüşüm Pet Şişeleri Değerlendirelim!

Pet Şişeleri Değerlendirelim!

kendin yap projesi
kendin yap projesi

Plastik ürünler petrolden elde edilen ve oldukça sağlıksız ürünlerdir. Doğaya terk edilen bir plastik türevine göre 300 ile 500 yıl içinde geri dönüşüm kazanmakta. Bu neden ile basit bir poşeti bile çöpe atarken çocuklarınızın geleceğini düşünmenizi istiyoruz.

Farklı şekillerde ve farklı türlerde evlerimize aldığımız ve kullandıktan sonra attığımız birçok pet şişe türü oluyor. Özellikle sıvı içeriklerin saklanmasına ideal olan bu ürünler evde bazen bir hayli kullanılmaktadır. Sizlerde farklı kendin yap projeleri için bu özel ürünleri değerlendirerek, daha geç doğaya salabilirsiniz. Ayrıca bu tip ürünler artık büyük şehirlerde farklı alanlarda toplanarak, geri dönüşüm tesislerine iletilebiliyor. Böyle bir yere de bunları ileterek farklı bir katkıyı doğaya sağlamış olursunuz.

Özel ve farklı şekillerde kullanılabilecek olan bu plastik şişeler için fazla uğraşmadan çok pratik ve inanılmaz öğelerde yapabilirsiniz. Özellikle kendin yap projeleri kapsamında etkin olarak bu tarz işlemlerin kullanılması oldukça zevkli birer uygulama olacaktır. Şimdi sizler için derlediğimiz farklı projelerden de ilham alarak harika materyalleri bu pet şişelerden yapabileceksiniz.

Pet Siseleri Atmayin 1

Bu şık ve oldukça eğlenceli bahçe fıskiyesi yaz aylarında bahçenizi verimli şekilde sulamanıza yardımcı olacaktır. Yağmur sulama sistemi çok mu pahalıya mal oluyor? Bizce bu kendin yap projesi ile kesinlikle çok ekonomik!

Pet Siseleri Atmayin 2

El sanatlarında iyiyseniz, size farklı bir sanat dalından bahsedeceğiz. Yukarıda gördüğünüz inanılmaz görseller pet şişeler ile yapabileceklerinizde sınır tanımamayı size öğretecektir.

Pet Siseleri Atmayin 3

Peki, ya bu harika bahçeye ne dersiniz? Yeşil alanların darlığından mı şikayetçisiniz? Alın size balkon ya da evlerinizin bir köşesine harika bir bahçe alternatifi. Oldukça basit olan bu özel kendin yap projesi kesinlikle sizlerinde kolaylıkla yapabileceği etkili ve verimli bir proje olacaktır.

Pet Siseleri Atmayin 4

Bu özel sistem ise uzun süre evden uzaklaşmak istediğinizde harika bir çiçek suyu deposu görevini görecektir. Üzerinde delikler açacağınız bir pet şişeyi, saksı içine koyup, içinde çiçek yetiştirebilirsiniz. Üzerine ki kapak kısmından su ilavesi yaparak köklerin daha iyi şekilde suyu yeteri kadar almalarını sağlayabilirsiniz.

Pet Siseleri Atmayin 5

Birkaç eski CD ve atılmayı bekleyen pet şişeleri sizlere sunuyoruz… Bu çok zevkli çalışma sizlere alternatif bir saksı sunuyor. Farklı bir kendin yap projesi ile bu harika ürünlerden ya da türevlerinden sizler de üretebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here