Pet Şişeleri Atmayın!

kendin yap projesi
kendin yap projesi

Plastik ürünler petrolden elde edilen ve oldukça sağlıksız ürünlerdir. Doğaya terk edilen bir plastik türevine göre 300 ile 500 yıl içinde geri dönüşüm kazanmakta. Bu neden ile basit bir poşeti bile çöpe atarken çocuklarınızın geleceğini düşünmenizi istiyoruz.

Farklı şekillerde ve farklı türlerde evlerimize aldığımız ve kullandıktan sonra attığımız birçok pet şişe türü oluyor. Özellikle sıvı içeriklerin saklanmasına ideal olan bu ürünler evde bazen bir hayli kullanılmaktadır. Sizlerde farklı kendin yap projeleri için bu özel ürünleri değerlendirerek, daha geç doğaya salabilirsiniz. Ayrıca bu tip ürünler artık büyük şehirlerde farklı alanlarda toplanarak, geri dönüşüm tesislerine iletilebiliyor. Böyle bir yere de bunları ileterek farklı bir katkıyı doğaya sağlamış olursunuz.

Özel ve farklı şekillerde kullanılabilecek olan bu plastik şişeler için fazla uğraşmadan çok pratik ve inanılmaz öğelerde yapabilirsiniz. Özellikle kendin yap projeleri kapsamında etkin olarak bu tarz işlemlerin kullanılması oldukça zevkli birer uygulama olacaktır. Şimdi sizler için derlediğimiz farklı projelerden de ilham alarak harika materyalleri bu pet şişelerden yapabileceksiniz.

kendin yap projeleri

Bu şık ve oldukça eğlenceli bahçe fıskiyesi yaz aylarında bahçenizi verimli şekilde sulamanıza yardımcı olacaktır. Yağmur sulama sistemi çok mu pahalıya mal oluyor? Bizce bu kendin yap projesi ile kesinlikle çok ekonomik!

kendin yap projesi

El sanatlarında iyiyseniz, size farklı bir sanat dalından bahsedeceğiz. Yukarıda gördüğünüz inanılmaz görseller pet şişeler ile yapabileceklerinizde sınır tanımamayı size öğretecektir.

geri dönüşüm

Peki, ya bu harika bahçeye ne dersiniz? Yeşil alanların darlığından mı şikayetçisiniz? Alın size balkon ya da evlerinizin bir köşesine harika bir bahçe alternatifi. Oldukça basit olan bu özel kendin yap projesi kesinlikle sizlerinde kolaylıkla yapabileceği etkili ve verimli bir proje olacaktır.

kendin yap projeleri

Bu özel sistem ise uzun süre evden uzaklaşmak istediğinizde harika bir çiçek suyu deposu görevini görecektir. Üzerinde delikler açacağınız bir pet şişeyi, saksı içine koyup, içinde çiçek yetiştirebilirsiniz. Üzerine ki kapak kısmından su ilavesi yaparak köklerin daha iyi şekilde suyu yeteri kadar almalarını sağlayabilirsiniz.

geri dönüşüm projeleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı