Pet Şişelerden Fonksiyonel Kendin Yap

Kendin Yap Fonksiyonel
Fonksiyonel Kendin Yap

Özel ve farklı alternatifler ile kullanılan pet şişeler özellikle farklı yapıları nedeni ile evlerimizde de geri dönüşüm şeklinde değerlendirilebilirler. Özellikle plastik oldukları için doğaya salınmaması gereken maddelerin başında gelen bu ürünler, sizler için ideal ve farklı şekillerde kullanılarak özel kullanım araçlarınız haline gelebiliyor.

Daha önce de pet şişeler ile kendin yap projelerini sizler ile paylaşmıştık. Doğraya dost yapımız ve sizinde bu konuda ki hassasiyetinizi bildiğimiz için özel ve farklı bir plastik şişeler ile kendin yap projesi ile karşınızdayız. Farklı ebatlarda olsalar da genellikle standart olan pet şişe ağızları ve kapakları sizler için harika birer saklama poşeti kapağı olabilir. Belki bir buzlu su elde etmek ya da dondurucunuza bir şeyleri koyarken ağızlarını iyi kapatmak için çok hoş bir yapım göstereceğiz sizlere. Bu kolay proje için sadece boş pet şişler ve makas işinizi görecektir.

kendin yap projeleri

Öncelikle yaklaşık 1-2 santim aşağıya doğru kapaklı kısmı pet şişenizden makas yardımı ile ayırınız. Sonra biz buzdolabı poşetine su ya da başka bir malzemenizi koyarak torbanızın ağzını büzün. Büzdüğünüz kısımdan, kapağını açtığınız şişe ağzını geçiriniz. İstediğiniz noktaya geldiğinizde büzgülü kısmı kenarlara doğru açarak şişe ağzına ters geri 4 nolu resim görüldüğü gibi şekle sokunuz. Bu harika kendin yap projesi çok farklı ve etkili bir yaratım olacaktır.

Kendin Yap Fonksiyonel

Yukarı da ki resimde de gördüğünüz gibi birçok malzemenizi hava almaması ya da akmaması için bu şekilde kullanabilirsiniz. Kuru erzaklarınızın ağzını bağlamak ya da çözmek ile uğraşmak yerine bu özel kendin yap saklama paketi projesi sayesinde harika ve verimli bir şekilde evlerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca özel bir geri dönüşüm sağlayarak gelecek nesiller için de çok farklı bir katkı sağlamış olursunuz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı