Pet Şişeden Fare Kapanı Yapımı

fare kapanı yapımı
fare kapanı yapımı

Farklı ve özel beklentilerinizi karşılayan harika ve hoş projeler ile dolu olan sitemizde, sizler de çok farklı birçok özel ürünü artık kendiniz yapabiliyorsunuz. Bu değişik kendin yap projeleri, etkili sonuçları ile de dikkatleri üzerine çekmekte. Evinizde ki pet şişeler ile değişik projeler yapmaktan bahsetmiştir. Bu projemiz ise yine pet şişeler ile ama oldukça ilginç. Harika bir fare kapanı yapımı ile karşınızdayız. Bazılarımızın baş belası olan fareler kilerlerinizi, evlerinizi ya da bahçelerinizi sıklıkla ziyaret ediyorlar ise bu proje kesinlikle çok işe yarayacaktır.

Bir pet şişe, maket bıçağı, ip, ataç, tahta kalemi, ince paket lastiği, makas, bir parça peynir ve bambu çöp çubuklarına ihtiyacınız olacak. Yapımını açıkça videodan da göreceğiniz fare kapanı yapımı oldukça eğlenceli ve etkili bir uygulama olacaktır. Öncelikle pet şişenizi 3/1 bölümünden maket bıçağı yardımı ile kesiniz. Videolu anlatımda bunu daha net bir şekilde görebilirsiniz. Tamamen ayırmadan bir parçası tutacak şekilde pet şişeyi oynar şekle getiriniz. Sonrasında bağlantıları yapmak için 4 noktadan delmeniz gerekiyor. Deldiğiniz bu noktalara çubuklarınızı yerleştiriniz. Bir parça ipi taban kısmından baş kısmına doğru bağlamak için gerekli ayarlamaları yapacağız.

Evet, kapanınız yavaş yavaş şekillenmeye başladığını sizler de göreceksiniz. Oldukça eğlenceli  fare kapanı yapımı projemiz, sizler için de harika sonuçları beraberinde getirecektir. Kapağa sıkıştırdığınız ip kestiğiniz yerden açıklık olacak şekilde dibe monte edilecek. Bir ataç yardımı ile peynirinizi tuzağa yerleştirin. Yanlarda kalan çubuklardan lastikler ile yardım alarak kapanır mekanizma oluşturun. Sonrasın şişenin dibine doğru peynirinizi koyarak kapanınızın bitim aşamasına gelin. Bu aşamada işin püs noktası yemin bağlı olduğu ataca kapağa bağladığınız ipi monte etmenizdir. Bu şekilde fare peyniri yerken ya da yemek için çektiği anda kapak boşta kalarak kapanınız aktif olacak ve kapanacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı