Ana Sayfa Geri Dönüşüm Pet Şişeden Çiçek Yapımı

Pet Şişeden Çiçek Yapımı

pet şişeden çiçek yapma
pet şişeden çiçek yapma

Hayallerinizi biraz genişleterek dekoratif amaçlı kullanacağı ürünleri kendin yap modeliyle yapmak isteyenler için oldukça sevimli bir önerimiz var. Fazla zamanınızı almayacak oldukça pratik ve evinizde bulunan malzemeler ile yapılan güzel bir çiçek yapmış olacaksınız. Kendin yap projelerinin devamına m-visible.com adresinden ulaşabilir sizlerde hayal gücünüzü kullanarak dilediğiniz tasarımları yapabilirsiniz.

Malzemeler: pet şişe, keçeli kalem, yapma çiçek, akrilik boya, makas

Öncelikle pet şişeyi bir makas yardımı ile ikiye bölmeniz gerekmektedir. Keçeli kalem ile istediğiniz deseni kesmiş olduğunuz pet şişeye çiziniz. Burada atlamamanız gereken detay deseni pet şişenin üst kısmından başlayarak çizmiş olmanızdır. Genel hatlarını belirlediğiniz desenin ortaya çıkması için pet şişeyi bir kez daha yalnızca üst kısmını kesiniz. Artık boyama aşamasına geçebilirsiniz. Akrilik boya ile dilediğiniz renkte boyayabileceğiniz pet şişeyi üç kez boyamanız gerekmektedir. Fosforlu renkler oldukça şık durmaktadır bu tasarımda. Boyanın kuruduğundan emin olduktan sonra deseninin iyice belirginleşmesi için keçeli kalemle bir kez daha üzerinden geçmeniz gerekmektedir. Evinizde bulunan eski yapay çiçeklerden ya da dekoratif amaçlı ürün satan yerlerden oldukça ucuza alabileceğiniz yapay çiçekleri hazırladığınız pet şişenin içine yerleştiriniz.

Ortaya çıkan görüntü sizi de şaşırtacaktır. Evinizde kullanmadığınız ürünleri, yaratıcı fikirlerinizle birleştirerek siz de ev hobileri ile hem keyifli vakit geçirecek hem de birçok insanın attığı ürünlerle yaptığınız ürünlerle ev dekorasyonunuzu tamamlayacaksınız.

pet şişeden çiçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here