Pet Şişeden Amigurumi Oyuncak Yapımı

amigurumi proje
en güzel amigurumi projeleri

Çocuklarımız için harika ve özel bir oyuncak yapmaya ne dersiniz. Özellikler farklı şekillerde ortaya çıkan kendin yap projeleri son dönemde çok daha popüler bir hal aldılar. Etkin ve ideal şekilde bir amigurumi oyuncak yapımı için sizlerde çok basit materyallerden harika şeyler üretebilirsiniz. Özellikle her zaman elinizin altında olan pet şişeler ile harika ve özel bir tasarım yaparak, hem çocuklarınızın eğlenmesini sağlar, hem de doğal olarak geri dönüşüm destekli bir işleme imza atmış olursunuz.

İşte harika ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz amigurumi oyuncak modelini birlikte inceleyelim. Bu özel ve farklı oyuncakları hazırlarken de çok eğleneceğinize eminiz.

geri dönüşüm

Öncelikle pet şişenizi ikiye ayırıp işlem yapmaya başlayabilirsiniz. İki pet şişenin dibini bir oyuncak için kullanacaksınız. Isıtıcı ya da yapışkan ile amigurumi oyuncağı birbirine ekleyebilirsiniz.

amigurumi oyuncak

Elde ettiğiniz bir parçayı önce güzelce beyaza boyayın. Ardından resim 7 de görüldüğü şekilde bir çizin yaparak içini komple siyaha boyayacaksınız.

amigurum pet şişe

Ardından bu harika amigurumi oyuncak şekillenmeye başlıyor. Kırmızı alanı da belirleyerek boyamaya devam edebilirsiniz. Kafanız karışırsa en son bitmiş haline bakarak boyama işlemini daha rahat şekilde yapabilirsiniz.

kendin yap amigurumi

Kırmızı yere siyah ile puanlar koyalım. Sonra beyaz alanımıza iki göz bir gaga çizerek harika bir penguen yüzü elde edeceğiz.

amigurumi proje

Ve işte şımarık bakışlı sevecen penguenlerimiz hazır. Evde bulduğunuz farklı kumaş ve ipler ile onları bezeyebilirsiniz. Bu özel ve şirin amigurumi oyuncak eminiz çocuklarınızın da çok ilgilisini ve beğenisini kazanacaktır.

Bu özel oyuncakları kitap dolaplarında, yatak başuçlarında kullanabileceğiniz gibi tepelerine para geçecek şekilde bir delik açarak harika bir kumbara da olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde sevimli penguenler hem pet şişelerin geri dönüşmesine yardımcı olan hem de para biriktiren harika oyuncaklar olarak evimizde kalabilirler.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı