Ana Sayfa Örgü Videoları Peruvian Hırka Modeli Yapımı

Peruvian Hırka Modeli Yapımı

Peruvian Hırka Modeli
Peruvian Hırka Modeli

Kolları örmeden yelek, kolları örerek hırka, panço ve sabahlık olarak kullanabileceğiniz peruvian hırka modeli anlatımını sizlere paylaşıyoruz. Yine renkli ve aynı pançoyu andıran farklı bir hırka modeli sizleri bekliyor.

Peruvian hırka yapımı için 700 gr ip, 5 numara tığ ve yün iğnesi kullanılmıştır. Örnek anlatımı tek renk yün iplikle küçük bir parça üzerinden anlatılmıştır. Bu parça üzerinden mantığını anladığınızda kolaylıkla modeli genişletip istediğiniz büyüklükte örebilirsiniz.

Peruvian Hırka Örneği
Peruvian Hırka Örneği

Tığ İşi Peruvian Hırka Nasıl Örülür?

Ortasından başlanmıştır. İlk başlangıcı için 4 tane zincir çekilmiş ve baştakine kapatılarak bir halka elde edilmiştir. Ortası için aralara 2 zincir çekilerek 3 adet üçlü tırabzan grupları çalışılmıştır. Bu aralarda yapılan 2 zincirler aynı zamanda kenarlar için artırma yerleridir.

Peruvian Panço
Peruvian Panço

Bu orta için çalışılan örnek haricinde sağında ve solunda yine 3 adet üçlü tırabzan gruplarından kafesli bir yapı çalışılmıştır.

Peruvian Hırka Yapımı
Peruvian Hırka Yapımı

Ortadaki örnekten sayıldığında aşağıya doğru 33 sıra yapılmıştır. Kol için 19 kutu çalışıldıktan sonra arada 27 tane kutu bırakılmış ve 13 zincirler kutu yapmaya devam edilmiştir. Diğer kol için de aynı işlem uygulanmıştır.

Kolay Tığ Panço Elbise Yapımı

Bedeni tamamlandıktan sonra bu kol kesimlerine kutulu örnekle kollar örülerek peruvian hırka örneği tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/K85DOJHMXYM (SİBEL YÜKSEL)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here