Takı Tasarım

Penye İpten Yapılan Takı Modelleri

penye ipten değişik kolyeler
penye ipten değişik kolyeler

Takı tasarımlarında hep dikkat etmişimdir. Yaratıcılık daima ön plandadır. İşte o yaratıcılık kavramını bu çalışmamızda penye iplerden elde etmiş olacağız. Sizlere penye ipten yapılan takı örneklerini sunmak istedim. Örneklere bakınca kafadan bile nasıl yapabileceğinizi çözmüş olacaksınız. Örnek resimlerimizde tam olarak nasıl yapıldıkları verilmemiştir. Fakat sonuçta hepsi de belli bir yaratıcılık kullanılarak basit şekilde penye iplerden yapılmıştır. Önceleri penye ipten yapılmış başka türde çalışmalarda görmüştüm. Ancak bu çalışmada sunulan örnekler de kesinlikle özenilerek yapılmış modeller olarak karşımıza çıkıyor. Yine aslında penye ip kullanılarak bambaşka modellerde yapılmaktadır. Bunlardan bazıları penye ipten çanta, penye ipten sepet modelleri ve penye ipten paspas gibi modellerdir.

Takılara da çok yakışan penye ip, sizin de yaratıcılığınızı konuşturduğunuzda hakkından gelemeyeceğiniz örneklerin oluşmasında kullanacağınız malzemeniz olacaktır. Penye iplerin bulunması da öyle zor bir şey değildir. Artık her yerden penye ipleri sizde kolayca tedarik edebilirsiniz. Dilerseniz eski kullanmadığınız tişörtleri de bu konuda kullanabilirsiniz. Aslında şu bilgiyi de vermem gerekli diye düşünüyorum. Bu akım ilk olarak zaten eski penyelerden veya tişörtlerden ortaya çıkmıştır. Fakat artık ip firmaları da penye ipleri üretiyor ve böylece işimizi daha da kolay bir hale getiriyorlar. Çünkü öbür türlü penye iplerini eski penyelerden elde etmek biraz zaman alabiliyor.

Sitemizde yine farklı paylaşımlarda da penye iplerle yapılmış bazı örnekleri görebilirsiniz. Bu size başka yapılabilecek çalışmalar için de ilham vermiş olacaktır. Şimdi dilerseniz hemen sunulan bazı çalışma örneklerini inceleyelim. İlk örnekte farklı güzel renkler kullanılarak bir boyunluk elde edilmiştir. Dilerseniz bunun küçük versiyonunu yapıp bileklik olarak da kullanabilirsiniz. Diğer bir örnekte ise boyna gelen kısmı gri devamında birçok güzel rengin birleşiminden harika bir kolye elde edilmiştir. Penye ipten toka yapmak da mümkündür, sıradaki örnekte penye ipten toka görmektesiniz. Aynı zamanda birçok rengin birleşimini ince şekilde örerek adeta sık dokuyarak farklı türde oldukça değişik bileklikler de elde edebilirsiniz. Sıradaki örnekte tam da böyle sık renkler kullanılarak yapılmış bir bileklik yer almaktadır.

Penye İpten Takı
penye ipten yapılma kolye
penye ipten bileklik
Penye İpten Yapılan Kolye
penye ip kolye
penye ipten kolye
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı