Ana Sayfa Örgü Videoları Penye İpten Sırt Çantası Nasıl Yapılır?

Penye İpten Sırt Çantası Nasıl Yapılır?

Penye İpten Sırt Çantası
Penye İpten Sırt Çantası

Kendi sırt çantanızı evde kendiniz de örerek yapabilirsiniz. Peki, nasıl? Bunun nasıl yapılacağını Ayşenur Hanım videosunda çok güzel bir şekilde anlatıyor. Penye ipten tığla çok şık ve çok kullanışlı bir bayan sırt çantası örüyor.

Ördüğü çantada gerçeğini aratmayacak türden. Kilidi, püskülü ve kısacası tasarımı ile yanınızdan ayırmayacağınız güzellikte. Aynı aşağıdaki tığ işi örgü bayan çanta çalışması gibi.

Tığ İşi Farklı Bayan Çantası

Çalışmada 1,5 yumak penye ip gitmiş. 7 mm tığ ile örülmüş. Bunların yanında bir kilit sistemi ile püskülü asabilmek için de bir askı aparatı kullanılmış.

Penye İpten Sırt Çantası Malzemeleri
Penye İpten Sırt Çantası Malzemeleri

Tığla Penye İpten Şık Sırt Çantası Nasıl Örülür?

7 zincir çekilerek penye ipten çantanın tabanın yapımı ile işe başlanmıştır. Her penye ipten örgü çalışmasında olduğu gibi yine sık iğneli bir çalışma şekli uygulanmıştır.

İlk önce tabanı örülmüştür. Sonrasında tabanının üzerine aynı şekilde yukarı doğru örmeye devam edilerek çantanın yanları oluşturulmuştur. Sanki sepet örer gibi.

Sonra iki yanı içe doğru bükülüp önceden çekilen uzun bir zincirle sabitlemesi yapılmıştır. Böylelikle penye ipten sırt çantasına bir form kazandırılmıştır.

Penye İpten Sırt Çantası Yapımı
Penye İpten Sırt Çantası Yapımı

Çantanın kapağı da tabanında olduğu gibi örülerek çantanın üst kısmına ilave edilmiştir.

Ardından çantanın sırt askılığı örülüp çantanın gövdesine eklenmiştir. Bunun yanında kilit mekanizması da eklenerek örgü sırt çantası genel hatları ile tamamlanmıştır.

Son olarak bir püskül hazırlanarak askılık aparatı ile çantanın yanına iliştirilmiştir. Detaylı anlatımı ise aşağıdaki videosunda.

Kaynak: https://youtu.be/3UANAC-DT9Q (Ayşenur’un Kanalı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here