Örgü Videoları

Penye İpten Örgü Puset Nasıl Yapılır?

Örgü Puset Nasıl Yapılır
Örgü Puset Nasıl Yapılır

Pusetler bebeklerimizi bir yerden bir yere taşımamızda kolaylık sağlarlar. Birçok modeli mevcuttur. Genellikle metal ve plastik parçalardan imal edilirler. Ancak biri çok farklı bir şekilde yapılmaktadır. O da penye ipi ile yapılan puset modelidir.

Penye ipten de puset olur demeyin. Demek ki istenirse oluyormuş. Naz Designs youtube kanalının sahibi bunu başarmış ve ortaya harikulade bir puset modeli çıkmış. İki renk penye ipinden örülen kurdeleler ile süslenmiş bu puseti aşağıdaki anlatım ve video ile sizler de yapabileceksiniz.

Tığ İşi Örgü Bebek Puseti Nasıl Örülür?

Puset 3 numara tığ ile pembe ve beyaz penye ipleri ile örülmüş. İpler ince olduğu için çift kat kullanılmış. Eğer elinizde bu tip penye ipler yoksa ve kendiniz yapmak istiyorsanız penye ipi yapımı ile ilgili yazımı inceleyebilirsiniz.

Penye İpten Örgü Puset Yapımı
Penye İpten Örgü Puset Yapımı

Puset Tabanı Yapımı

Puset yapımı 3 ayrı videoda anlatılmış. İlk videoda pusetin taban yapımı anlatılmış. Taban yapımına 23 adet zincir çekerek başlanmış ve bu zincir etrafına sık iğne çalışılarak istenilen boyuta ulaşılana kadar genişletilmiş. Sık iğneler kimi sıralarda tek kimi sıralarda tek batarak uygulanmış.

Puset Kenar ve Kulp Yapımı

İkinci videoda puset kenarlarının ve kulp yapımının anlatımı yapılmış. Tabanın son sırasındaki sık iğne boşluklarına tek batarak yapılan sık iğnelerle kenar kısımları çıkılmış. Sonra kulp yapımına geçilmiş. İlk kulp için 10 ilmek atılıp kenardaki 8. sık iğneye kapatılmış; devamında diğer kulpa kadar 1 sıra sık iğne gidilmiş. Sonra diğer renk penye ipine geçilmiş ve hem kenar hem de sap kısımları sık iğne ile sağlamlaştırılmış. Aynı zamanda güzel bir görünüm elde edilmiş.

Puset Başlığı Yapımı

Sapların başlangıç kısımları arasına farklı renkte penye ipi ile sık iğne çalışılarak başlık kısmı örülmüş. Diğer kısımlarına nazaran biraz karışık bir yapılışı olmuş. Başlık yapımında biraz zorlanılabilir. Ancak aşağıdaki videodan kolaylıkla çözebileceğinizi düşünüyoruz. Son olarak kurdeleler ile süslemesi yapılarak bebek puseti yapımı bitirilmiş.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı