Penye İpten Çiçekli Örgü Paspas Yapımı

Penye İpten Çiçekli Örgü Paspas
Penye İpten Çiçekli Örgü Paspas

Penye ipi ile yapılan örgüler için çok uzun zamandır bir şeyler paylaşmamıştım. Bunu görerek araya bir tane sıkıştırmak istedim ve çok güzel bir paspas yapım videosu buldum. Yapımı iki ayrı videodan oluşan penye ipten kolay örgü paspas yapımı çok beğeneceğiniz bir örgü videosu olacaktır.

Paspas için kullanılan ip Ribbon ip ve tığ numarası da 6’dır. Peki bu Ribbon ip nedir? Ribbon ipi; %80’i pamuk olan, yumuşak, yassı bir geri dönüşüm hobi ipliğidir. Ağırlıklı olarak supla, paspas, kırlent, çanta ve daha birçok örgü işinde kullanılmaktadır.

Penye İp ile Çiçekli Paspas Nasıl Örülür?

Yuvarlak biçimli bir paspas olduğu için başlangıcı sihirli halka ile yapıyoruz. Artık işimiz sihirli halka etrafında şekillenecek. Sihirli halka etrafına her turda zincir çekerek başlıyoruz. Yine her turda farklı şekillerde ikili tırabzanlar örerek sonucunda dairemize kavuşuyoruz. İlk turda tek batarak, ikinci turda iki defa batarak, üçüncü turda da bir tek bir çift örüyoruz. Bundan sonraki sıralarda da tekleri artırıp çiftleri aynı bırakarak sonuca ulaşacağız.

Penye ipten çiçek yapımı
Penye ipten çiçek yapımı

Ribbon ip paspasımızın genel hattını oluşturacak dairemizi bitirdikten sonra kenar süslemesi olarak kullanacağımız çiçeklerin yapımına geçiyoruz. Çiçek yapımına da bir sihirli halka oluşturarak başlıyoruz. Bu sefer halka etrafına sık iğneler yaparak çiçeğin göbek kısmını oluşturuyoruz. Taç yaprakları için de zincir çekip ikili tırabzanlar örüyoruz.

Son olarak ördüğümüz çiçekleri büyük bir iğne ile yine ribbon ipi kullanarak paspas kenarına ekliyoruz.

Çiçek Motifli Örgü Paspas Video Anlatımı:

Video 1:

Video 2:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı