Kendin Yap Projeleri

Penye Bluza Nasıl Ayrıntı Katarız?

penye bluza yaka yapımı
penye bluza yaka yapımı

Değişik ve farklı kıyafetler alırken, bazen ufak ayrıntıları gözden kaçırabiliriz. Rengini ya da kumaşını beğendiğiniz bir bluzu ya da penyeyi sizler de her zaman alırsınız. Ancak kesim ve model olarak pek beğenmeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizlere sunulan bu etkileyici ve inanılmaz modelleri sonrasında farklı bir şekle sokmanız mümkün olacaktır. Özellikle penyeler için değişik seçenekleriniz var. Bu yazımda da sizlere penye için yaka yapımı detaylı anlatımlarını paylaşacağım. Son dönemde moda olan açıklıklar omuz, sırt ya da yaka için harika sonuçları veriyor. Ben de bu projemizde, yaka kısmını beğenmediğiniz bir penyeye nasıl hareket katacağınızı sizlere anlatacağım. İşlemin yapılışını gördüğünüzde gerçekten bu basit uygulama ile harika sonuçlar alacağınızı sizler de göreceksiniz.

İşlem aşamalarına hemen bakalım mı?

dikiş nakıl işleri

Öncelikle açıklık vermek istediğiniz alanı keselim. Sonrasında penyenizin yakasına arkadan bir parça tela ile işaret koyalım. Resimde görüldüğü gibi toplu iğneler ile işaretlemeler yapalım.

penye bluza değişiklik

Şimdi kestiğiniz parçayı da bu alana öbür taraftan koyun ve tela ile birlikte hepsini tersten dikin.

penye bluza yaka yapımı

Gelelim işlemin diğer yüzüne. Burada biraz dikiş bilginiz varsa penye için yaka yapımı sizler için de oldukça kolay gelecektir. Çok fazla detayı olmayan işlemi hemen sizler de yapabilirsiniz.

penye yaka

Şimdi artan kumaşlardan bir biye yapalım. Bu ince biyeyi yakayı kapatmak için kullanacağız. Bu şekilde penyenizin ya da bluzunuzun yakası harika bir görünüme kavuşacak.

penye için yaka yapımı

Biyenizi de dikiş kurallarına uygun olarak önce tersten dikiyorsunuz. Aynı şekilde penye için yaka yapımı için biyenin dikimine devam edelim. Kumaşı tersten içe doğru katlayın, sonra iç kenarlarını kıvırın ve doğru bir şekilde işlem yapalım. Kıvırma işlemi bittikten sonra ince bir makine dikişi yaparak, yakanızı en doğru şekilde düzenlemiş olacaksınız.

Bu tarz bir modeli dilediğiniz her ortamda sizler de giyebilirsiniz. En inanılmaz ve en özel sonuçları alacağınız bu farklı yaka modeli, dikişten biraz olsun anlayanların bile yapabileceği başarılı bir uygulama. Bu şekilde evinizde ki ürünleri yeni baştan elden geçirebilir, çok özel ve güzel yakaları sizler de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı