Penguen Figürlü Bileklik Yapmak

Penguen Figürlü Bileklik Yap
Penguen Figürlü Bileklik Yap

Bileklik takmayı sanırım çoğu kişi seviyor diyebilirim. Aslında oldukça eğlenceli bir yapıma sahip bu projede penguen figürlü bileklik yapacağız. Dilerseniz kendiniz kullanabilir dilerseniz de arkadaşlarınıza da hediye olarak bu güzel bilekliği hediye edebilirsiniz. Kullanımı gayet kolay şık bir tasarıma sahip bu harika bileklik için ihtiyacınız olan şey ise polimer kile ihtiyaç duyacak olmanızdır. Bu son derece eğlenceli bilekliği yaparak çocuklarınızın doğum günlerinde çocuklara dağıtacak kadar yapıp onları sevindirebilirsiniz.

Penguen Figürlü Bileklik Malzemeleri:

  • Polimer kil( beyaz, turuncu ve siyah renkte)
  • Kürdan
  • İstenilen renkte boncuk
  • Yapıştırıcı
  • Misina

Öncelikli olarak bu bilekliğin yapımında penguen figürünü yapmamız gereklidir. Bunun için polimer kilden örnek olarak siyah renkte elinizde varsa küçük bir yuvarlak yapmalıyız. Bunu tabi elimizle şekillendirebiliriz. Üzerine ise penguen bileklik için beyaz kilden kullanarak göbek kısmını yapmalıyız.

Resimde göründüğü gibi yapabiliriz. Penguen figürlü bileklik yapımında devam ettiğimizde iki adet küçük yuvarlak daha yaparak gözlerini oluşturmalıyız. Burun kısmı için ise turuncu renkte olan kilden kullanarak penguenin burnunu oluşturmalıyız.

Şimdi işlemlerin devamında ise elde ettiğimiz parçaları üst üste yerleştirip pengueni oluşturmuş oluyoruz. Göz kısmı için kürdan yardımıyla delmeliyiz. Aynı şekilde bilekliğin içinden geçmesi için orta kısmından delmeliyiz. Böylelikle bu son işlemleri de uyguladıktan sonra penguen figüründen bileklik kola takmaya hazır demektir.

En son olarak polimer killerin gıda malzemeleriyle fırın tepsisinde temas etmemesi gerekmektedir. Pişirmek konusunda ise yağlı kağıt serili olan bir tepsiye dizilmelidir. Polimer kili, paketinde yazmakta olan yönergeleri okuyarak pişirme işlemlerini tamamlamalıyız.

penguen-figurlu-bileklik-yapmak (2)
penguen-figurlu-bileklik-yapmak (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı