Pembe Şekerler Örgü Nasıl Örülür

Örgü örerken tüm renkleri kullanmak mümkündür. Bazı örgüler ise, belli renklerde kendilerini daha güzel gösterirler. Bunlardan biri de pembe şekerler örgü modelidir. Bu model adı üzerinde pembe yünle yapılır ve bittiği zaman ortaya muhteşem güzellikte pembe şeker motifleri çıkmaktadır. Özellikle genç kızların sevdiği bir model olan pembe şekerler örgü modeli yapması çok zor olmayan bir örgü modelidir. Soğuk ve karlı bir kış gününde ya da yağmurlu bir havada üzerinizde taşımaktan mutluluk duyacağınız bir model olan pembe şekerler örgü modeli için en sevdiğiniz pembe tonlarından oluşan yünler alarak işe başlayabilirsiniz.

Hem yapmaktan hem de giymekten keyif alacağınız pembe şekerler örgü modelinde öncelikle 2 sıra beyaz ve 2 sıra pembe iplikle düz örgü örüyorsunuz. Beyaz ipliğinizle 3 ilmek örüyor ve 4. ilmeği 5 sıra söküyorsunuz. Alt sıradaki beyaz ilmeği sağ şişinizi önden arkaya batırmak sureti ile düz olarak örüyorsunuz. Sonra yeniden yandaki 3 ilmeği düz örüyorsunuz. Hemen yanında bulunan ilmek sökme işlemini yaparak topluyorsunuz.

Görünüşü sıcak ve samimi bir model olan pembe şekerler örgü modelinin bitmiş halinde; beyaz ilmekler, pembe renkteki ilmeklerin ortasına gelecek gibi sökme ve toplama işlemi yapılıyor. Bu sayede motif çapraz bir şekilde ilerlemiş oluyor. Böylece pespembe şekerlere sahip olan bir örgü modeli ortaya çıkarmış oluyorsunuz. Bu modeli pembe renkteki her türlü yünle uygulayabilirsiniz. Özellikle kot pantolonların üzerinde çok güzel duran bir model olan pembe şekerler örgü modelini yapıp, satan bayanlar da bu işten oldukça güzel kazançlar elde etmektedirler. Bunun sebebi pembe renginin hemen her bayan tarafından çok sevilmesi ve günlük hayatta çok sık kullanmasıdır. Pembe şekerler örgü modeline hemen başlayabilirsiniz.

Pembe Şekerler Pembe Şekerler Örgü

Pembe Şekerler Örgü Modeli Pembe Şekerler Örgü Tekniği

Pembe Şekerler Örgü Video

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Motif Yapımı başlıklı makalemizde Tığ İşi Motif, tığ işi motif yapımı anlatımlı ve tığ işi motif yapımı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir