Pembe Şekerler Örgü Nasıl Örülür

Pembe Şekerler örgü yöntemi
Pembe Şekerler örgü yöntemi

Örgü örerken tüm renkleri kullanmak mümkündür. Bazı örgüler ise, belli renklerde kendilerini daha güzel gösterirler. Bunlardan biri de pembe şekerler örgü modelidir. Bu model adı üzerinde pembe yünle yapılır ve bittiği zaman ortaya muhteşem güzellikte pembe şeker motifleri çıkmaktadır. Özellikle genç kızların sevdiği bir model olan pembe şekerler örgü modeli yapması çok zor olmayan bir örgü modelidir. Soğuk ve karlı bir kış gününde ya da yağmurlu bir havada üzerinizde taşımaktan mutluluk duyacağınız bir model olan pembe şekerler örgü modeli için en sevdiğiniz pembe tonlarından oluşan yünler alarak işe başlayabilirsiniz.

Hem yapmaktan hem de giymekten keyif alacağınız pembe şekerler örgü modelinde öncelikle 2 sıra beyaz ve 2 sıra pembe iplikle düz örgü örüyorsunuz. Beyaz ipliğinizle 3 ilmek örüyor ve 4. ilmeği 5 sıra söküyorsunuz. Alt sıradaki beyaz ilmeği sağ şişinizi önden arkaya batırmak sureti ile düz olarak örüyorsunuz. Sonra yeniden yandaki 3 ilmeği düz örüyorsunuz. Hemen yanında bulunan ilmek sökme işlemini yaparak topluyorsunuz.

Görünüşü sıcak ve samimi bir model olan pembe şekerler örgü modelinin bitmiş halinde; beyaz ilmekler, pembe renkteki ilmeklerin ortasına gelecek gibi sökme ve toplama işlemi yapılıyor. Bu sayede motif çapraz bir şekilde ilerlemiş oluyor. Böylece pespembe şekerlere sahip olan bir örgü modeli ortaya çıkarmış oluyorsunuz. Bu modeli pembe renkteki her türlü yünle uygulayabilirsiniz. Özellikle kot pantolonların üzerinde çok güzel duran bir model olan pembe şekerler örgü modelini yapıp, satan bayanlar da bu işten oldukça güzel kazançlar elde etmektedirler. Bunun sebebi pembe renginin hemen her bayan tarafından çok sevilmesi ve günlük hayatta çok sık kullanmasıdır. Pembe şekerler örgü modeline hemen başlayabilirsiniz.

Pembe Şekerler
Pembe Şekerler Örgü
Pembe Şekerler Örgü Modeli
Pembe Şekerler Örgü Tekniği
Pembe Şekerler Örgü Video
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı