Peçeteden Şekerlik Nasıl Yapılır

peçeteden şekerlik yapımı
peçeteden şekerlik yapımı

Evimizde kullandığımız hiç aklımıza gelmeyen eşyalar ile farklı ve kullanışlı projeler üretebileceğimizi bu video ile anlıyoruz. Bazen çoğu zaman kullandığımız ama farkına varmadığımız bu iş için bunu da kullanabiliriz dediğimiz peçeteler bile kullanış amaçlarının dışında başka amaçlar için de kullanılabiliyormuş. Kağıt katlama sanatının kullanıldığı bu videoda çok şık bir peçeteden şekerlik yapımı projesini siz değerli okuyucumlarımla paylaşıyorum.

Özellikle bu projenin zor zamanlarımızda bizim imdadımıza yetişecek bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Diyelim ki şekerliğimiz kırıldı ve misafirlerimiz gelecek. Zor durumda kalmamak için hemen bu videodan faydalanıp ortaya güzel bir şekerlik çıkarabiliriz. Hem de çok fazla zaman harcamadan iki adet malzeme ile. O malzemeler de mutfaklarımızda sofralarımızı süsleyen kağıt peçeteler ve bir bardak. Bu peçeteden şekerlik yapımı projesinde aslında kağıt katlama sanatının ötesinde gelişen bir peçete katlama sanatı kullanılmış. Peçete katlama sanatı ile ilgili sizlere bir sonraki yazımda daha ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağım.

Oldukça kolay fazla karmaşık olmayan bir teknik uygulanmış. İlk önce peçetemiz katlı ise onu güzelce açıp masamıza yayıyoruz. Sonra dört köşesini tek tek merkeze doğru katlıyoruz. Katladıktan sonra tekrar dört köşeyi merkeze doğru katlıyoruz. Evet peçetemizin boyut olarak biraz ufaldığını farkedeceksiniz. Tekrar köşelerden merkezi referans alan birleştirme işlemini tekrarlıyoruz. Peçetenin bu yüzüne toplamda bu işi 3 kez tekrarlamış olacağız. Karşımıza mektup zarfı şeklinde bir yapı çıktı. Şimdi bu üç katlama sonucunda şekil değiştiren peçetimizi ters çeviriyoruz. Bu sefer ters yüzünde iken de köşeleri merkezle birleştirme işlemi yapıyoruz. Bardağımızı ters çevirip masamızın üzerine koyuyoruz. Peçetimizi ters çevirip bardağın alt tarafını merkezleyecek şekilde konumlandıralım. Dört kareden oluşan bir görüntü ile karşı karşıyayız. Katları tek tek bardağın aşağısına doğru açmaya başlayalım. Bu işlemi 3 tek tekrarlayalım ve her katı tek tek açalım. Peçetimizi bardağımızdan ayırdığımızda şekerliğimizi tamamlamış olacağız. Böylelikle kısa sürede sorunumuza çözüm üreterek harika ve bir o kadar da kullanışlı bir peçeteden şekerlik yapımı projesi üretmiş olacağız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı