Patika Yol Örneği Örgü Modeli

Örgüde Yol Almanın Keyfi

Örgü örmek, gittikçe daha değişik modeller öğrenerek çok daha zevkli bir hale gelebilir. Bunun için biraz sabır biraz da istek gerekmektedir. Bu sayede başlangıçta zor gibi görünen modelleri kolayca uygulayabilirsiniz. Patika yol örneği örgü modeli de bu modellerden biri olmaktadır. Yapılışı orta derece zorlukta olan bu model sayesinde özellikle kazak ve hırkalar çok güzel görünmektedirler. Biraz kilosu olan bayanlar ya da göbek problemi olanlar bu model sayesinde çok daha zayıf görünme şansını elde edebilmektedirler. Koyu renklerde özellikle gece mavisi ve lacivert tonlarında bu model son derece şık ve göz alıcı durmaktadır.

Örgüde yol almanın keyifli bir modeli olan patika yol örneği örgü modeli için öncelikle örneğinizi 2+2 yani 2 düz 2 ters lastik üzerine kuruyorsunuz. İki ters ilmek örüyorsunuz, ipliğinizi 1 kez şişinize dolayarak ajur oluşturuyorsunuz. 2 düz ilmeği sola doğru birlikte örerek kesiyorsunuz ve tüm sırayı bu şekilde tamamlıyorsunuz. Örgünüzün arka yüzünde ters ilmekleri ters olarak, düz ilmekleri de düz olarak örüyorsunuz. Patikanın ikinci kıvrımı içinse, 2 ters ilmek örüyorsunuz ve 2 düz ilmeği bu defa sağa doğru birlikte örerek kesiyorsunuz. Kesme işleminden hemen sonra ipliğinizi şişe dolayarak bir ajur oluşturuyorsunuz. Ajurlar, kıvrılmış olan ilmiklerin bir kez sağında bir kez solunda oluşturulmaktadır.

Yapması orta derece zorluktaki patika yol örneği örgü modelinin bitmiş halinde düz ilmekler ajurların çevresinden dolanır ve patika bir yol kıvrımı oluşturur. Hem görünüşü şık hem de iç açıcı bir örgü modeli olan patika yol örneği örgü modelini birkaç denemeden sonra çok daha başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu şekilde örgü örme ile ilgili çok daha ilginç modellere başlayabilirsiniz.

Patika Yol Örneği Patika Yol Örneği Örgü

Patika Yol Örneği Örgü Modeli nako patika yol

patika yol örgü modeli Patika Yol Örgü Örneği

Patika Yol Örgü Tekniği Patika Yol Örneği Resimli Anlatım

 

Bir önceki yazımız olan Nohut Örgü Nasıl Örülür başlıklı makalemizde Nohut örgü, nohut örgü modeli ve nohut örgü modeli nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir