Pasifik Kıyıları Şal Modeli

Pasifik Kıyıları Şal
Pasifik Kıyıları Şal

Selam bayanlar; şal modellerinin en güzellerinden olan pasifik kıyıları şal örneğiyle tekrar sizinleyiz. Zikzak bebek battaniyesini de andıran bu örnek, oldukça farklı gelecektir. Aynı şekilde zikzak battaniyesinde olduğu gibi, yapıldıktan sonra dalgalı şekilde duracak olan bir şal modelidir. Örgüsünü rengarenk yapabileceğiniz bu örnek, renkli şal modellerinin de en güzeli olacaktır. Şalınızı ördükten sonra, boynunuza ya da belinize bağlayarak kolayca kullanabilirsiniz.

Pasifik Kıyıları Şal Yapılışı

pasifik kıyıları şal örneği

Pasifik kıyıları şal modeli, yapılış açısından son derece basit modeldir ve tur tekrarı yapılmasıyla oluşan şallardandır. İplik olarak beğeni duyduğunuz herhangi bir iplikle örebilirsiniz. Pasifik kıyıları modelli şalımızı örmeye başladığımızda ilk adım olarak, 82 veya 83 adet zincir yapılacaktır. Devamında herhangi bir zincir üzerine, 1 tane sık iğne yapacağız. Sonrasında kenar kısımlarını aynı yere olacak şekilde, 3 tane trabzan yapacağız. Uçlarını da sivriltmeyle devam edeceğiz. İlk trabzanı tığımıza iki defa batarak ilerleyeceğiz. Sonrasında tekrar aynı yere 1 tane trabzan yapıp, 1 tane de tekli trabzan olarak yapıp örgüyü sürdüreceğiz.

Pasifik kıyıları modelli şal

Pasifik Kıyıları Şal Yapım Aşamaları

Pasifik kıyıları şal örneğimizin örgü aşamalarının devamında ise geride kalmış olan ilmekler, sık iğne şeklinde örülmeye devam edecektir. Sonrasında son kalan ilmeklerse, örnekte yani resimli örnekte olduğu şekilde yapılacaktır. Zaten fark ettiyseniz, tur başına 4 tane zincir çekilerek devam edilmiştir. Onun sonrasında ise 1 tane trabzan yapılmış, 1 tane de tekli trabzan yapılmıştır. Bu şekilde pasifik kıyıları şalın örgüsü devam ettirilmiştir. Daha sonra ise aradaki kalan sık iğneler, aynı şekilde örülmeye devam edilecektir. En son olarak resimdeki pasifik kıyılarının oluştuğunu fark edeceksiniz hanımlar. Örülmesi zevkli gelecek olan bu harika örgü örneğimizi mutlaka denemenizi istiyorum. Pasifik kıyıları örgüsü yapımı açısından basit örgü tekniklerini bünyesinde barındıran farklı gelecek bir şal örgüsüdür. İlmekleri atarken tek yapmanız gereken, resimdeki örneği model alıp, kesinlikle anlatımdan şaşmadan ilerlemek olacaktır. Böylelikle siz de sorun yaşamadan, pasifik kıyıları şalın yapımını tamamlamış olacaksınız. Daha farklı şal örgülerinde görüşmek dileğiyle iyi günler bayanlar.

pasifik kıyıları şal örme
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı