Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

parmaksız eldiven örgü anlatımlı
parmaksız eldiven örgü anlatımlı

Örgü tüm bayanların bilse de bilmese de büyük ilgi duyduğu, yapmaktan ya da kullanmaktan keyif aldığı özel bir faaliyettir. Boş zamanları bu tarz aktiviteler ile geçirerek, harika sonuçları almayı hepimiz isteriz. Elinden az da olsa örgü yapmak gelen herkesin yapabileceği el örgüsü parmaksız eldiven projemizi de bu neden ile sizlere sunmak istedik. Yapımı oldukça kolay, yeni moda ve yaklaşan kış ayları için harika bir eldiven olacak. İster kendiniz, ister çocuklarınız isterseniz sevdikleriniz rengarenk eldivenler yapabilirsiniz.

İşlem için bizlere sadece çorap şişleri ve ipler lazım.

parmaksız eldiven örme

39 ilmek ile ve 3 şişle eldivenimizin yapılışına başlayalım.

parmaksız eldiven örme resimli anlatım

Evinizde ki artık ipler değerlendirmek için de bu eldiveni yapabilirsiniz. Öncelikle boru şeklinde 3 şiş ve öreceğiniz ile birlikte 4 şişle parmaklarınızın ortasından, bileğinize kadar istediğiniz ölçüde bu işlemi yapın. Ani ölçüyü kendi istediğinize göre belirleyin. Aynı şekilde renkleri de iki elinize de aynı olacak şekilde ayarlayın.

Bu işlemde pratik olarak yapacağınız tek detay parmak. Elbette şimdi el örgüsü parmaksız eldiven dedik de boru gibi olan bu üründe baş parmağımız ne şekilde duracak? Bunun için panik yapmanıza gerek yok arkadaşlar. Şimdi o alanı belirleyin. Yaklaşık olarak nerede olması gerektiğini bulun ve işaretleyin.

parmaksız eldiven resimli anlatım

Yukarıda ki resimde görüldüğü şekilde farklı renkli bir ip ile o alana bir dikiş yapıyoruz. İlmeklerin içinde geçerek bu işlemi yapacaksınız. Size biraz garip gelecek biliyorum ama harika bir sonuca doğru yaklaşıyorsunuz. İlmekleri karşılıklı olarak iki şişe alın. 6-6 olacak şekilde 12 ilmek oldu. 4-4-4 şeklinde bunları da yine 3 şişe bölelim.

parmaksız eldiven nasıl örülür

Aradaki farklı renk ipi kestiğinizde artık parmaklarınız için gerekli olan açıklığı elde etmiş olacaksınız. Burayı da boru gibi örelim.

parmaksız eldiven nasıl yapılır

Aynı şekilde farklı renkler ile yapabilirsiniz.

parmaksız eldiven örgü

Ve işte el örgüsü parmaksız eldiven hazır. Tüm kış boyunca sizi sıcacık tutacak, inanılmaz bir keyifle kullanacağınız yapımı da oldukça zevkli olan bu eldivenler bu sene oldukça moda. Sizler de tüm kış pratik kullanıma sahip olan bu tarz eldivenleri yaparak, kullanabilir ya da hediye olarak verebilirsiniz.

parmaksız eldiven örgü anlatımlı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı