Parlak Spor Ayakkabısı Yapımı

spor ayakkabı değerlendirme
spor ayakkabı değerlendirme

Sizler ile bu yazımızda eski beğenmediğiniz pek giymek istemediğiniz spor ayakkabılarınızı yeni ve modern bir görünüme kavuşturacağız.

Bu harika ayakkabıları dilediğiniz renkte yapma şansına sahipsiniz. Biz sarı yaldız ile yapmayı tercih ettik. Belki siz yeşil ya da kırmızı deneyebilirsiniz. Gayet modern ve şık olan bu ayakkabılar ile sizlerde harika kombinler yapabileceksiniz.

Sizlerle Bugün Spor Ayakkabılarımıza Ayrı Bir Tasarım Yapalım

spor ayakkabısı tasarım

Ayrıca bu yaratıcı fikri babet ya da diğer bez ayakkabılarınızda da uygulama olanağınız bulunuyor.

Parlak Ayakkabı İçin Gerekli Olan Malzemeler

spor ayakkabı el işi
  • Öncelikle 1 çift bez ayakkabı
  • Toz yaldız
  • Çeşitli renklerde çift olacak sayıda boncuk ve süsleme taşları
  • Biraz polyester bant
  • Bir şişe güçlü yapıştırıcı
  • 1 ve 1,5 numara sulu boya fırçası
  • Özel metal yapıştırıcısı
  • Tutkallı karışım hazırlamak için daha sonra kullanılmayacak olan bir kap, plastik tabak, pet şişe altı olabilir.

Işıldayan Ayakkabı Yapılışı

1. Adım

ayakkabı tasarım

Öncelikle polyester kalın bant ile ayakkabılarınızın lastik taban yanlarını bantlayın. Daha sonra işleme boncuk koyacağınız burun kısmını da iyice bant ile kapatın. Temiz bir iş olması için dikkatli olarak bu işlemleri yapmanız gerekiyor.

2. Adım

spor ayakkabı süsleme

Plastik bir kaba 2- 3 yemek kaşığı kadar yapıştırıcınızdan boşaltın. Üzerine 1- 2 yemek kaşığı kalın siminizden ekleyin. İyice karıştırın ve kurmasına izin vermeden hemen uygulamaya geçin.

3. Adım

spor ayakkabısı süsleme malzemeleri

Sim ile tutkalı fırçanız yardımı ile karıştırın. Beyazlık kalmayıncaya kadar bu karışımdan ayakkabınızın her yerine uygulayın. İnce fırça yardımı ile bağcık yerlerinin etrafına kontur atın. Bu şekilde o kısımları beyaz olarak kalacaktır. 10-15 dakika kuruma işlemine bırakın. İyice kuruduğuna emin olunuz!

4. Adım

ayakkabı süsleme

Ayakkabınızın burnunda bulunan bantları çıkartın. Özel metal yapıştırıcısı ile metal taşlarınızı ve boncuklarınız ayakkabınızın burun kısımlarına orantılı şekilde monte edin. Simetrik desenler yaratabilirsiniz. Biz düz beyaz taşlar seçtik. Ancak siz bunları kıyafetlerinize uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde farklı renkler kullanarak farklı oryantasyonlar yapmanız mümkün olacaktır. İri boncukları orta alanda daha küçük olanları ise kenarlara doğru kullanmanız ayakkabınızın dokusunu daha fazla öne çıkaracaktır.

5. Adım

spor ayakkabı süs

Ve işte mükemmel ışıltılı ayakkabılarınız artık giyilmeye hazır.

spor ayakkabı değerlendirme

Güle güle giyin!

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı