Parıltılı Metre Boncuktan Salon Takımı Yapımı

Parıltılı Metre Boncuktan Salon Takımı Yapımı
Parıltılı Metre Boncuktan Salon Takımı Yapımı

Metre boncuktan yapılan el işi çalışmaları her zaman göz alıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda bu tarz bir çalışmanın yani metre boncuktan salon takımı yapılışı anlatılmıştır. Kullanılan boncuklar parıltılı olduğu için de oldukça gösterişli bir sonuç elde edilmiştir. Hatta bu gösterişle içlerinizde çeyizlik olarak da örmek isteyecekleriniz olacaktır.

Kare şeklinde ya da üçgen şeklinde değerlendirebileceğiniz bir salon takımı örtüsü sizleri bekliyor. Parıltılı metre boncuk haricinde mutfak havlu kenarlarında kullanılan büyük serum halkalar da kullanılmıştır. İp olarak da tel simli Altınbaşak marka bir ip tercihi yapılmıştır.

Parıltılı Metre Boncuktan Salon Takımı
Parıltılı Metre Boncuktan Salon Takımı

Metre Boncuktan Parıltılı Salon Takımı Yapılışı

Öncesinde metre boncuklar 3×3 şeklinde kare kesilmiştir.  Kesilen kare boncuklardan biri alınarak ip sabitlenmiştir. Kenar kısımları iki zincirle, köşe kısımları ise 6 zincirle geçilmiştir. İki kenar çevrelendikten sonra bir halka alınmış ve içerisine 24 tane sık iğne yapılmıştır. Bu şekilde bir kare metre boncuk bir halka şeklinde devam edilmiştir. Sondaki kare de ekledikten sonra etrafı aynı şekilde zincirlerle geçildikten sonra sıranın alt kısmına geçilmiştir. Alt kısmı da üst kısmında olduğu gibi işlenmiştir.

İlk sıra parıltılı salon takımının başlangıç sıradır. İkinci sıradan itibaren diğer sıralar bir önceki sıraya tutturmak sureti ile örülmüşlerdir. İstenilen büyüklüğe kadar sıra eklemeleri yapılarak çeyizlik salon takımı örtüsü bitirilmiştir.

Anlatımlı 601 Metre Boncuktan Salon Takımı Videosu

Tüm bu anlatımlara ilaveten aşağıdaki sesli anlatım videosundan bu şık salon takımı örtüsünün yapılışının detaylarını izleyebilirsiniz. Siz farklı konfigürasyonlar deneyerek ortaya daha farklı salon takımları çıkartabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/7ewQDvxXblg

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı