Parça İpten Kuş Yapımı

artık iplerden süs
artık iplerden süs

Hepimiz farklı ve özel dekorasyon ürünlerini severiz. Özellikleri itibari ile el emeği ile yapılan özel ürünler ise gerçek anlamda ilgi çekici ve daha da değerlidir. Bu neden ile genellikle projelerimizde kendin yap ve geri dönüşüm işlemlerine önem veriyoruz. Bu projemizde ise sizlere artık iplerden süs yapımını anlatmak istedik. Hepimizin evlerinde orlon, yün ya da akrilik ipler vardır. Bunlar işlem yaptığımız şeylerden artan basit ve işe yaramayan iplerdir. Bu ipler ile şimdi harika bir süs eşyası ve dekoratif ve özel bir ürün yapacağız. Bu şekilde sizler de hem iplerinizi değerlendirmiş olacak hem de harika ürünlere sahip olacaksınız.

Birkaç renk ip, bir çivi ve tel parçaları bu projemiz için gerekli olan malzemeler. Şimdi ip ile kuş yapımı projemizin resimli anlatımlarına geçelim.

Parça ipten kuş

Resimde görüldüğü gibi bir miktar ve iki renk ipi uzun şeritler halinde keserek, orta kısmından başlıyoruz. Bu şekilde uzun olarak yere koyuyoruz.

orlon ipler ile süs kuşlar

İkinci aşama için de aynı şekilde uzun ipler kesin ve iki renkli olan öbeğin üzerine artı (+) şeklinde koyun. Sonra iki renkli olan ipin bir rengi içe gelsin ve sonradan eklediğiniz uzun kalacak şekilde kıvırın. İkinci rengin tam ortasından bunları geçirip bağlayın.

ip ile kuş yapımı

Bir çiviyi bu ek yerinden dışa çıkacak şekilde koyun. Sonra birer siyah boncuk yardımı ile kuşumuzun gözlerini oluşturalım. Yukarıda ki ikinci resimde görüldüğü gibi ikinci olarak işleme aldığımız ipleri gaga altında toplayalım. Sonra başka renkli ipler de kullanarak kuşumuzun gövde kısmını oluşturalım. En son aşamada ise ayaklarını yapalım.

iplerden süs

İşte inanılmaz ve farklı bir süsleme objesi. Bu kuşlar özel alanlarda inanılmaz şık ve farklı duracak ürünlerdir. Sizler de evlerinizde bulunan harika ve inanılmaz artık orlon ipler ile süs kuşlar yapabilir, boş alanları, yılbaşı ağaçlarınızı ya da duvardan sarkan makramelerinizi bu şekilde farklı objeler ile süsleyebilirsiniz. Başarılı bir uygulama olarak yapabileceğiniz bu basit kendin yap projeleri oldukça şık, renkli ve sevimli sonuçları sağlayacaklardır. Kolayca uygulayacağınız bu ürünler için farklı renk seçeneklerini de değerlendirebilir, kendi kuş koleksiyonunuzu yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı