Papatya Motifli Oda Takımı Yapımı

Papatya Motifli Oda Takımı Yapımı
Papatya Motifli Oda Takımı Yapımı

Yatak odası takımı olarak düşünülen ve tamamen yeni bir model olan bir örnek dantel çalışmadır. Yarısı hazır, yarısı el emeği ile gerçekleşmiştir. Hazır olan kısımlar ortada ve kenarlarda yer alan papatya motifleridir. Onunda dışında kalan ve bu motifleri birbirine bağlayan kısımlar ise tığ işidir. Yine aynı zamanda kenarlardaki motiflerin kenarları da işlenmiştir.

İstenirse bu ortadaki filenin sıra tekrarı yapılarak daha büyük dantel oda takımları elde edilebilir. Aynı modelde irili ufaklı yuvarlak oda takımı dantel örnekleri çalışarak bir takım oluşturulabilir.

Yuvarlak dantel oda takımında kullanılan papatyalar tuhafiyecilerden temin edilmiştir. Metre hesabı şerit halinde satılan gübürlerdir. Birçok renk alternatifi ile satılmaktadır. Çalışmalarınızda kullanmayı düşündüğünüz renk ve renklerde alıp oda takımı dantel çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Papatyalı Yuvarlak Oda Takımı Nasıl Yapılır
Papatyalı Yuvarlak Oda Takımı Nasıl Yapılır

Papatyalı Yuvarlak Oda Takımı Nasıl Yapılır?

Şerit halinde olan papatya motiflerini birer birer keserek işe başlanmıştır. Yuvarlak oda takımının ortasındaki papatyanın taç yapraklarının aralarına 8 zincir çekilerek etrafı dolanmıştır. Sonraki turda bu zincirler üzerine tırabzan çalışılmıştır.

Daha sonrada ortada yer alan file çalışmasına geçilmiştir. İlk etapta 4 tur 4 zincirli bir file çalışılmıştır. Ardından 7. tura kadar 5 zincirli çalışılmıştır. Daha sonraki turlarda da zincir sayısı artırılarak daha geniş gözenekler elde edilerek yuvarlak dantel oda takımı örneği büyütülmüştür.

Son olarak bu yeni oda takımı modelinin dış kenarını süsleyecek olan sıralı papatyaların eklenmesi aşamasına geçilmiştir. İlk papatya motifinin etrafı zincirlerle işlendikten sonra devamında gelen papatyaların çevresi 3 yaprak kalana kadar işlenerek diğerine eklenmiştir. Sıra sonunda papatya motifli yatak odası takımı kullanıma hazır hale gelmiştir.

Anlatımlı Papatya Modeli Yuvarlak Oda Takımı Videosu

Kaynak: https://youtu.be/tsu5MXxo2iQ

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı