Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Papatya Motifi İle Battaniye Yapımı

Papatya Motifi İle Battaniye Yapımı

78
0
PAYLAŞ
papatya motifi battaniye resimli anlatım
papatya motifi battaniye resimli anlatım

El emeği göz nuru ürünleri değişik amaçlar için de kullanabiliriz. Bu farklı tasarımlar, özel renkleri ile etrafa enerji ve renk katan harika uygulamalardır. Uzun yıllardan beri ip ve tığın sevdası, harika sonuçları da insanlık için emekle birlikte vermiştir. Sizler de elinizden geldiği kadar evinizde bu tip ürünleri yaratabilir, eşsiz ve özel sonuçları alabilirsiniz. Bu aşamada sitemizden destek alarak, harika tığ işi modeller üretmeniz de mümkün olacaktır. Beklentilerinize uygun papatya motifi yapımını sizlerin de beğeneceğinize eminiz. Bu şekilde en özel etkili bir ürünü kendiniz ya da sevdiklerini için yapma şansınız olacaktır.

Kalın ip ile yapılacağı için sizi yormayacak bu model, birkaç aşamada hemen hazır olacağı için zaman almayacaktır. Bu neden ile yatak örtüsü ya da battaniye amacı ile de kullanıma uygun ölçüler yaratılabilir.

papatya motifli örgü battaniye

Modelin başlangıcını görmektesiniz. Parmağa dolama yöntemini size daha önce aktarmıştık. Bu şekilde modele başlayın.

6 dolgu yapın ve ikinci renge geçiş yapın. Resimde ikinci renk geçiş işlemini de görmektesiniz.

papatya motifli örgü battaniye resimli anlatım

14 tane zincir çekin. Alt sırada ki her bir dolgu için 2 yaprak yaparak, 12 yaprağa ulaşacağız. Oldukça kolay olan papatya motifi zaman almadığından hızlı şekilde ürünlerin üretildiğini sizler de göreceksiniz.

papatya motifi yapımı

14 zincir çektikten sonra alta bulunan tohum alanına sık iğne ile dönün ve yeniden 14 zincir çekerek işlemi 12 yaprak oluncaya kadar sürdürün. Resimli anlatım detaylarında da işlemi görebilirsiniz.

papatya motifi battaniye

Tüm papatya yaprakları bittikten sonra motif bu şekilde olacak. Şimdi papatya motifi için son yani ekleme aşamasına geçeceğiz.

papatya motifi battaniye anlatımlı

Motifinize bütünlük katmak adına, yeşil ip ile çevresini dönelim. Her bir yaprağa sık iğne ile batıp, 4 zincir çekin ve diğerine batın, 4 zincir şeklinde devam edin.

Aynı zamanda ekleme için de bu sırada karşı motife geçiş yapabilirsiniz.

papatya motifi battaniye resimli anlatım

Ve işte inanılmaz, şık ve güzeller güzeli papatya tarlası hazır. Sizler de bu yapımı kolay, inanılmaz şık ve pratik tığ işini hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Modelin uygulanması da kullanımı da çok kolaydır.

Eklerken her 2 yaprak diğer motifin 2 yaprağına gelecek şekilde birleştirirseniz altıgen şekilde bir örtüyü elde edersiniz.

örgü battaniye papatya motifli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here