Papatya Lif Modellerinden En Güzeli

Puf Papatya Lif Modeli
Puf Papatya Lif Modeli

Ortası puf çiçekle süslenmiş ve yaprakları pofuduk olan yeni tasarım papatya lif modeli. Adı aynı zamanda puf çiçeği ya da yıldız çiçeği olarak da biliniyor. Dilimli çalışılan bir lif örneği. Normalde 6 ya da 8 dilimli çalışılıyor. Bu modelde ise diğerlerinden farklı olarak 7 dilim çalışılmış.

Dilimler bu papatya lif örneğinde tek tek örülüp sonradan birbirlerine kenar oyası gidilirken eklenmiş. Dilimler yani yapraklar ören diğer kişiler tarafından tek renkle örülürken bu model de ise iki renkle örülmüş. Orta kısmındaki boşluğa ise katlı bir gül motifi yapılarak life ayrı bir güzellik katılmış.

Papatya liflerinden hoşlananlar için aşağıdaki çalışma da ilginizi çekecek.

Pofuduk Papatya Lif Modeli Nasıl Örülür?

Dilim şeklindeki yaprakların tek tek örülmesi ile işe başlanmıştır. Dilimlerin her biri hem tırabzanlı hem de fıstıklı sıralardan oluşmuştur. Dilimler iki katlı olarak örülmüştür.

Puf Papatya Lif Modeli Yapımı
Puf Papatya Lif Modeli Yapımı

Dilimler 6 fıstık olana kadar artırma yapılarak ilk renkle örülmüş ve ardından da ikinci renkle eksiltme yapılarak tamamlanmıştır.

Toplamda 7 adet olana kadar bu yapraklardan yapılmıştır.

Puf Papatya Lif Örneği
Puf Papatya Lif Örneği

Sonrasında üçüncü bir renk ile kenar oyası gidilirken bu 7 yaprak birbirlerine eklenmiştir.

Son olarak yaprakların ortasında kalan boşluğa da bir gül motifi eklenerek papatya lif örneği tamamlanmıştır. İstenirse gül yerine puf çiçek örülüp de eklenebilir.

Kaynak: https://youtu.be/fFHADsvkB5k (Pamuk örgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı