Papatya Bahçesi Lif Modeli

Papatya Bahçesi Lif Modeli
Papatya Bahçesi Lif Modeli

Çiçekli lif modelleri içerisinde en güzel olanlarından biri de papatyalı olanlarıdır. Papatya sabunluk liflere diğer çiçekli modellere nazaran ayrı bir güzellik katmaktadır. Örgü Günlüğüm kanalının yeni bir çalışması olan papatya bahçesi lif örneği de aynı güzelliği sunmaktadır. Yapımı ile ilgili bilgileri ve anlatımlı videosunu yazımın ilerleyen kısımlarında bulacaksınız.

Aynı fırfırlı çiçek bahçesi kolay lif yapımı yazımdaki gibi papatya bahçesi de yuvarlak lif modelidir. Beyaz, sarı ve yeşil renklerle örülen bu lifte 7 numara tığ kullanılmıştır.

Papatya Bahçesi Kolay Lif Yapımı

Her yuvarlak lif modelinde olduğu gibi buna da orta kısmından başlanmıştır. Zincir çekip bir halka edinilerek içerisine sarı iple 9 tane tekli fıstık çalışılmıştır. Bir sonraki sırada beyaz ipe geçilmiş ve fıstık sayısı 2 katına çıkarılmıştır. Bu beyazlı fıstıklar 2 sıra örülmüş olup aralarına 2 zincir çekilmiştir.

Papatya Bahçesi Kolay Lif Yapımı
Papatya Bahçesi Kolay Lif Yapımı

Sonrasında yeşil iple aralardaki zincir sayısı sürekli artırılarak 9 sıra ikili fıstık örülerek lif büyütülmüştür.

Bir sonraki aşamada yine sarı ipe geçilerek zincirlerle bir halka yapılıp içerisine 6 adet tekli fıstık örerek tomurcuklar oluşturulmuştur. Bu tomurcuklar yeşil ikili fıstıkların her birinin üzerine sonradan eklenmiştir.

Son olarak tomurcukların etrafına papatyanın beyaz yaprakları yapılmıştır. Tepelerine de zincir çekip bir pimpirik görüntüsü verilmiştir.

Anlatımlı Papatya Bahçesi Lif Modeli Videosu

Her adımın teker teker görsel olarak anlatımını aşağıdaki yapılış videosundan bulabilirsiniz. Videolu anlatımı bu kolay lif yapımını öğrenmenizde ve uygulamanızda size kolaylık sağlayacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/mK0rVIRdOjo (Örgü Günlüğüm)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı