Paletten Dekoratif Masa Yapımı

paletten dekoratif masa
paletten dekoratif masa

Geri dönüşüm son dönemde dünyanın en büyük önem verdiği konu. Hepimiz gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir dünya bırakma hevesi içindeyiz. Özellikleri itibari ile kullanılan birçok ürün, evlerimizde ya da iş yerlerimizde işi bittikten sonra atıl durumda kalmak yerine, yeni bir ürüne dönüşebilir. Bu şekilde alacağınız bir ürün yerine onu kullanarak aynı şekilde de onun çöp yerine bir yerlerde daha uzun süre kullanılmasına olanak sağlarsınız. Kısacası geri dönüşüm projeleri, zincirleme olarak her açıdan faydalıdır.

Bizler de sizin için farklı geri dönüşüm projeleri derleyip, özel sonuçları almanızı sağlamaya çalışıyoruz. Özellikleri itibari ile oldukça fonksiyonel paletten masa projesi, kesinlikle en beğeneceğiniz projelerimiz arasında yer alacak. Bir an için yapımından çekinebileceğiniz bu projelerin aslında o kadar da zor olmadığını görerek, belki sizler de yapmak isteyeceksiniz.

paletten dekoratif masa yapımı

Öncelikle malzemelerimize bir göz atalım.

Çivi, çekiç, kumpas, matkap, 4 adet metal masa ayağı, vernik, levye ve boya fırçası gibi temel tamir bakım ürünleri ile iki adet palete ihtiyacınız var.

paletten dekoratif masa resimli anlatım

Öncelikle paletinden birinden sökeceğiniz tahtaları, çivilerinden de temizleyerek işleme başlayalım. Sonrasında aynı ölçülerde olan bu tahtaları, diğer paletimizin boşluklarını kapatmak için kullanabilirsiniz. Kullanışlı bir paletten masa yapmak isterseniz, alt bölümüne de aynı şekilde tahtaları çakabilirsiniz. İşlem sonucunda bunun amacını çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü yapmak istediğimiz masa, altında göz olan, farklı ürünleri de koyabileceğiniz bir şekilde son bulacak.

paletten dekoratif masa nasıl yapılır

İşlemi tamamladıktan sonra doyurucu bir şekilde tüm tahtaları vernikletmeniz gerekiyor. Ayaklarını da monte ettikten sonra kullanıma hazır hale gelecek.

paletten dekoratif masa

Evleriniz için inanılmaz şık ve kullanışı olacak olan paletten masa gerçekten fonksiyonel bir ürün. Alt kısma yaptığımız rafların kullanım şeklini de burada görebiliyorsunuz.

Projeyi farklı şekillerde de yapabilme olanağına sahipsiniz.

paletten dekoratif masa yapılışı

Özellikleri itibari ile değişik sonuçları alabileceğiniz, inanılmaz bir keyif ile sizlere sunulan bu harika ürün, alanın rengine de uyumlu hale getirilebilir. Hatta ayak kısmını çok daha farklı dizayn edebilirsiniz.

paletten dekoratif masa yapılışı resimli anlatım

Bu masa da aynı şekilde paletten yapılmış bir geri dönüşüm projesi. Bu tip bir ürün ile oldukça fonksiyonel kullanım alanları elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı