Özel Nazarlık Nasıl Yapılır?

Nazar geçmişten günümüze kadar uzanan ve bugün bilim adamlarının da kabul ettiği bir enerji şeklidir. Göz insan üzerinde ki enerjiyi aktif bir şekilde başka bir yere yansıtabilme özelliğine sahiptir. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan nazar boncuğu da bu bakımdan önemlidir. Üzerinizde bu tarz bir totem bulundurduğunuzda size bakan kişinin dikkatinin bu yöne kayacağı ve enerjinin onun üzerinde toplanılacağına inanılır. Sadece ülkemizde değil dünyanın farklı köşelerinde bu tarz inanışlar halen yaygındır. Bu kendin yap projemizde de oldukça mistik ipten nazarlık yapımı üzerinde yoğunlaşıyoruz. Sizin de hoşunuza gideceğinden emin olduğumuz bu ürün “Tanrının Gözü” olarak tabir ediliyor ve özellikle Afrika bölgesinde çok kullanılıyor. Aynı şekilde evlerinizde de bu ürünü yapabilir, harika bir dekorasyon öğesi elde edebilirsiniz.

İşlem için canlı renklerde yün iplere, 2 adet dondurma çubuğuna gereksinim var.

ipten nazarlık yapımı

İlk aşamada çubuklarımızı artı şeklinde tutun, kolaylık olması için ortadan yapıştırabilirsiniz de. Yukarıda ki ikinci resimde de görüldüğü gibi belirli şekillerde ipleri doluyoruz.

Bu işlemi yaparken, diğer renkten ipimizi de aynınıza almanız gerekiyor. İki çubuğun birleşim noktasından bir kez ipi dolayın, altta ipi diğer boşluk tarafa geçirin. Aynı şekilde bir ortadan, bir yanlardan geçişler yaparak ortada bir kare oluşmasını sağlayabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz ipten nazarlık yapımı kolay ve aynı şekilde şık bir sonuç sağlayacaktır.

ipten nazarlık yapılışı

İlerledikçe çubukların dolmaya başladığını göreceksiniz. İstediğiniz zaman diğer renk iplere geçiş yapabilirsiniz.

ipten nazarlık yapımı resimli anlatım

Bir uçurtmaya benzeyecek olan bu harika görsel obje, keyif ile rengarenk yapacağınız özel bir proje. Renk kullanım tarzını tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ancak canlı renkleri dikkat çekmesi için uygulamanız önemlidir.

ipten nazarlık nasıl yapılır

Ve işte ipten nazarlık yapımı projemizin sonucu. Uçlarda kalan tahtalarımıza farklı resimler, boncuklar yapıştırmanız da mümkün. Elbette bu alanları delip püsküller ile de süsleyebilirsiniz.

ipten nazarlık anlatımlı

Alabildiğine renkli işlemler yapabilir, sizler de çok farklı ve özel sonuçları anında elde edebilirsiniz.

ipten nazarlık yapımı projesi

Şık alanlarda çok hoş bir görsel elde edebilmek için sizler de bu tarz projeleri dakikalar içinde elde edebilir, farklı alanlarda etkin şekilde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük Yapımı başlıklı makalemizde parıltılı yüzük yapımı, Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük ve simli yüzük resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir