Oyuncaklardan Abajur Yapmak

Bu çalışmamızda sizlere eski oyuncaklardan abajur yapmak konusundan bahsedeceğiz. Çocuklarınız eğer eski türde oyuncaklarından sıkılmışsa, bu şahane çalışmamız tam onlara göre olacaktır.

Eski oyuncaklarını yani sıkıldıkları eski türdeki oyun oynadıkları oyuncaklarını atmak yerine bu çalışma sayesinde kolayca yeniden değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda eviniz için mükemmel bir aksesuar da olabilecek bu eşsiz çalışma için sizde karar verip el emeği olacak abajur yapabilirsiniz.

Bu çalışmada illaki bir oyuncak satın almanıza gerek yoktur. Eskimiş ya da çocuğunuzun ya da akrabalarınızın çocuklarının artık kullanmadıkları oyuncakları alarak da bu çalışmayı yapabilirsiniz. Rahat bir çalışma olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışmada sizde evde bir kenarda atılmaya bırakılmış olan bazı oyuncakları kullanacaksınız.

Böylece yapacağınız çalışma şahane görünüme kavuşacak bir abajur halini alacaktır. Bu süper oyuncaklardan abajur sayesinde aynı zamanda evin havası da değişmiş olacaktır. Harika gelecek bu çalışma için hemen sizlere malzemeleri sıralayalım.

Malzemeler: Sprey boya, Yapıştırıcı tutkal, Abajur, Oyuncaklar.

Yapımı: Gayet basit bir yapımı olan oyuncakların alt kısımlarına gövdelerine istediğiniz oyun kahramanlarını yerleştirmeliyiz. Daha sonra ise o yapıştırma işleminde tutkalla yapıştırmalıyız. Plastik bir bot ya da tekneyi ya da arabayı dilerseniz bu yapacağınız abajurun üst kısmına doğru da güzel bir helikopter yapıştırabilirsiniz.

İsterseniz bunun yanında abajurun üzerine doğru da bir plastik hayvan, minik bebek türü şeyler de yapıştırıp abajuru güzelleştirebilirsin. Yapılışında önce istenilen şekilde yapıştırması sağlandıktan sonra beyaz ve istenilen bir renge sprey boyayla boyamalıyız. Mini türde oyuncaklar yapıştırırsanız oje ile boyayabilirsiniz.

oyuncaklardan-abajur-yapmak

Bir önceki yazımız olan Pet Şişeden Elektrikli Süpürge Yapımı başlıklı makalemizde Pet Şişeden Elektrikli Süpürge, Pet şişeden mini elektrikli süpürge yapımı ve pet şişeden süpürge yapımı izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir