Oyuncak Amigurumi Dinazor Yapımı

amigurumi dinazor
amigurumi dinazor

Çocuklarınızı zararlı oyuncaklardan korumak için harika bir oyuncak seçeneği olan amigurumi, hem yaparken çok eğleneceksiniz hem de içiniz rahat edecek Amigurumi dinazor yapımı için başlangıç basamaklarından bahsedeceğiz size. Dinazor için ilk önce başından başlamak gerek. İlk sırada 6 sık iğneyle sihirli halka içinde başlıyorsunuz. Her ilmeğe 2 sık iğne ile örmeye devam ediyorsunuz.

3. sıraya geldiğinizde 1 sık iğne 1 arttırma yaparak 6 sıra bu şekilde örmeye devam ediyorsunuz. 18. Sıraya ulaştığınızda 2 sık iğne yaparak, 1 arttırma yapıp 6 sıra da bu ölçüde örmeye devam ediyorsunuz. Bu ölçülerle 24. Sıraya geliyorsunuz. Bu sıradan sonra 6 adet azaltmaya geçerek 12. Sıraya geliyorsunuz. Burada dinazorun kafasını elyaf ile doldurup 1 sıra daha örüp amigurumiyi bitiriyorsunuz. Vücudunu yapmak içinde yine sihirli halka içinde 6 sık iğne ile başlıyorsunuz. Her ilmeğe 2 arttırarak 12. Sıraya ulaşıyorsunuz. Bu sıradan itibaren 6 arttırarak 54. Sıraya varıyorsunuz. Bu sıradan sonra artık azaltmaya geçiyoruz amigurumiyi. Her sırada 6 azaltarak 30. Sıraya ulaştığımızda amigurumiyi bitirip ipini dikmek için biraz uzun bırakıyoruz. Vücut kısmının da içini elyaf pamukla doldurduktan sonra dikip vücudu tamamlıyoruz.

Kafa kısmını da vücuda dikip bütünlük sağladıktan sonra ortaya çıkan görsel şölene bayılacaksınız. Yalnız başını vücuda dikmeden önce dinazorun gözlerini dikmeniz daha kolay olacak. Eğer göz yoksa ipe işlem yaparak da göz yapabilirsiniz. Tercihinize göre istediğiniz renk ve ölçüde yapabilirsiniz. Bu konuda tercih sizin. Tarzınıza uygun zevkinize uygun renk seçeneği ile istediğiniz ipi seçebilirsiniz. Ya da istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz sevimli dinazorunuzu. Bu yazımızda sizlere tamamı doğal ve tamamı sağlıklı oyuncak modellerinden bahsettik. İlk örnek olarak da amigurumi dinazor yapımı işlem adımlarını anlattık. Daha gördüğünüz anda çok beğeneceğiniz bu oyuncakların yapımı da gördüğünüz üzere çok kolay üstelik. Bu amigurumi oyuncakların ana özelliği tamamen örme yani el işi oyuncaklar olmasıdır. Piyasada çok fazla Çin malı oyuncak olduğu için bu oyuncaklar çocukların sağlığını da olumsuz olarak etkilemektedir. Çocuklarınıza içinizin rahat olacağı oyuncakları vermek için ideal bir seçenek.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı