Örümcekli Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Örümcekli Tığ Oyası Yapımı
Örümcekli Tığ Oyası Yapımı

En yeni videolu tığ oya örnekleri ile ilgili paylaşımlara devam ediyorum. Bu yeni yazma kenarı oya modeli örümcekli bir örnektir. Örümcekler üzerine pimpirikler örülmek sureti ile ortaya çıkan güzel bir yeni oya örneğidir. Videolu anlatımı da yazım içerisinde bulunmaktadır. Tığ oyasının yapılışı bu videodan izlenebilir.

Örümcekler, kenar oyalarının vazgeçilmezleri olarak çoğu örnekte sık sık kullanılmaktadırlar. Örümcekli oya modeli ile yapılan oyalar bir başka şık durmaktadır. Ayrı bir şirinlik ve güzellik katmaktadır.

Örümcekli Tığ Oyası Yapımı

Bu yeni örümcekli tığ oyası modeli, tığ batısı haricinde 3 sıradan oluşmaktadır. 22 numara tığ ile örülmektedir. Videodaki örnekte 3 farklı renkte oya ipi kullanılmıştır.

İlk sırada tığ batısı üzerine örümcekler yapılmıştır. Örümcekler her tığ batısına örülmüş olup bir sonraki tığ batısına kapatılmıştır.

İkinci sırada ise bu örümcekler üçer üçer alınıp uzatılmışlardır. Bunun için diğer renk ipe geçiş yapılmış ve tığa sabitlenmiştir. İlk sıradaki örülen örümceklerin ilk üçünün kanatlarına girip çekip uzatılmış ve diğer renk ip ile tepelerine kapatılmıştır. Sonra sıradaki üç örümceğin kanatları da aynı şekilde uzatılmış ve aynı şekilde kapatılmıştır.

Son sıra yani üçüncü sırada diğer renk ipe geçilerek bu toplanan örümceklerin üzerine pimpirikler örülmüştür. Bunu yaparken ikinci sırada kapatılan üçlü iki grup örümcekler arasına ikili tırabzanlarla köprü oluşturulmuştur. Köprü içerisine girip ikili tırabzanlar örülmüş ve devamında zincirle ikili tırabzan arasına girilerek pimpirikler yapılmıştır. Bu şekilde toplam 6 tane pimpirik yapılmıştır.

İşte görüldüğü gibi örümcekli tığ oyası gayet kolay bir şekilde örülmektedir. Bu şekilde farklı örümcekli kolay tığ oyalarını sitemde yapılışları ile bulabilirsiniz.

Örümcekli Oya Modelinin Video Anlatımı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı